YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ


 

Haber Merkezi

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi,  dar gelirli ailelere yönelik sürdürdüğü çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Yenişehir Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, talepte bulunan ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere Yenişehir Halk Kart dağıtımını gerçekleştirerek, çocuklara da kırtasiye malzemelerini ulaştırıyor.

Yenişehir Halk Kart ile her ay vatandaşlara nakdi destek sağlayan Mersin Yenişehir Belediyesi, gelen talepler ve yaptığı tespitler doğrultusunda Şubat ayında 89 yeni haneye daha Yenişehir Halk Kart’ı ulaştırdı. Yenişehir Halk Kart uygulamasından yararlanan hane sayısı 726’ya ulaştı. Yenişehir Belediyesi,  ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatını kolaylaştırdığı ve aile bütçesine katkı sunduğu Yenişehir Halk Kart’ın yanı sıra çocuklar içinde kırtasiye desteğinde bulunmaya devam ediyor.

 

BAŞVURULAR TİTİZLİKLE İNCELENİYOR

İhtiyaç sahibi vatandaşların 444 33 54 telefon numarasını arayarak, Yenişehir Halk Masası üzerinden oluşturdukları başvuruları titizlikle inceleyen Yenişehir Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü hane ziyaretleri sonucunda yapılan tespitlerin ardından uygun görülen yardımları vatandaşlara tek tek ulaştırıyor.

 

HALK KART İLE YEREL ESNAF DA KAZANIYOR

Yenişehir Halk Kart uygulaması ile her ay 200 TL tutarında nakdi yardım kartlara yatırılıyor. Vatandaşlar da belirlenen tutar üzerinden Belediyenin anlaşma yaptığı yerel esnaftan alışveriş yapabiliyor.

 

ÇOCUKLARA KIRTASİYE MALZEMESİ DESTEĞİ

Kırtasiye malzemesi desteği ile çocukları da yalnız bırakmayan Yenişehir Belediyesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için hazırladığı kırtasiye malzemelerinden oluşan çantayı da çocuklara ulaştırıyor.   Yenişehir Belediyesi Sosyal Hizmet Ekipleri bugüne kadar 780 çocuğu evinde ziyaret ederek, kırtasiye malzemelerini teslim etti. Yenişehir Belediyesi öte yandan üniversite öğrencilerinin eğitimine destek vermek amacıyla 4 yıllık lisans öğrencilerine 1500 TL, 2 yıllık ön lisans öğrencilerine ise 750 TL’lik eğitim desteğinde bulunuyor.

 

BAŞKAN ÖZYİĞİT “SOSYAL HİZMET EKİBİMİZ MAHALLE MAHALLE, HANE HANE GEZEREK, VATANDAŞLARIMIZIN DURUMUNU TESPİT EDİYOR”

“Danışmayla daha güçlüyüz” diyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “ Hizmet anlayışımızı oluşturduğumuz 6 temel ilkemizden biri olan ‘Dayanışma’ ilkemiz kapsamında her alanda hemşehrilerimizin yanında olacağımızın sözünü vermiştik. Sosyal yardımlardan, nakdi desteğe, eğitimden spora, giyecekten gıda yardımlarına kadar hangi vatandaşımızın neye ihtiyacı varsa yanlarında olmaya devam ediyoruz. Oluşturduğumuz Sosyal Hizmet Ekibimiz mahalle mahalle, hane hane gezerek, vatandaşlarımızın durumunu tespit ediyor ve ihtiyaçları tek tek not alıyor. Bu doğrultuda Yenişehir Belediyesi olarak gerekli desteği sağlıyoruz. Dayanışmayla daha güçlüyüz” dedi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA