MEZİTLİ’DE KIŞ AYLARI TİYATROYLA DOLU GEÇECEK | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MEZİTLİ’DE KIŞ AYLARI TİYATROYLA DOLU GEÇECEK


 

Haber Merkezi

 

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, Ocak ve Şubat ayı boyunca gerçekleştireceği sanatsal etkinliklerle Türkiye’nin çok önemli tiyatro topluluklarını ağırlayacak. Ankara Devlet Tiyatrosu, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Mersin Şehir Tiyatrosu, Hayat Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mezitli Halk Tiyatrosu ve Mezitli Belediyesi Çocuk Tiyatrosu oyunları ile Mezitli’de kış mevsimini sanatla ısıtacak.

 

TAMAMI ÜCRETSİZ SAHNELENECEK OYUNLARIN PROGRAMI İSE ŞU ŞEKİLDE:

*21 Ocak Cuma ve 22 Ocak Cumartesi - Ankara Devlet Tiyatrosu "Cimri"

*25 Ocak Salı - Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu "Kadın Giderse"

*1 Şubat Salı - İstanbul Şehir Tiyatrosu "Sen İstanbul’dan Da Güzelsin"

*7 Şubat Pazartesi - Pompei Tiyatro “Cin Aşısı”

*8 Şubat Salı - Hatay Belediyesi Tiyatrosu "Kadın İstasyonu"

*14 Şubat Pazartesi ve 15 Şubat Salı - Ankara Devlet Tiyatrosu "Bizim Yunus"

*22 Şubat Salı - Mezitli Belediyesi Halk Tiyatrosu “Kırmızı”

*23 Şubat Çarşamba - Tarsus Şehir Tiyatrosu

*27 Şubat Pazar - Mezitli Belediyesi Çocuk Tiyatrosu “Ayşe’nin Rüyası”

Bunun dışında her Çarşamba günü de Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu da Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde oyunlarını sergilemeye devam edecek.

Vatandaşlarımızı, pandeminin, ekonomik krizin ve sosyal sıkıntıların etkisinden bir süreliğine de olsa uzaklaştırabilmek için sanatın sihirli gücünü kullanmak istediklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun teşrifleriyle açmış olduğumuz Kültür Merkezimiz sanatı Mezitli’ye taşımayı başardı. Gün aşırı konser, tiyatro, gösteri gibi sanatsal buluşmaların mekânı olan Mezitli Belediyesi Kültür Merkezimiz şimdi dev bir organizasyona ey sahipliği yapacak. Türkiye’nin eşsiz devlet tiyatroları Mersinli sanatseverlerle buluşmak için geliyor. 21 Ocak Cuma günü, Ankara Devlet Tiyatrosu, bir başyapıt olan Moliere’nin ‘Cimri’si perdesini şuanda içerisinde bulunduğumuz Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi sahnesinde Mersinlilerle buluşturacak.

Sadece Ankara Devlet Tiyatrosu değil, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Pompei Tiyatro, Hatay Belediyesi Tiyatrosu, Tarsus Belediye Tiyatrosu oyunlarını Mersinli sanatseverler için sahneleyecek. Mezitli Belediyesi Halk Tiyatromuz ve Çocuk Tiyatromuz da oyunlarıyla bizleri mutlu edecek.

İki ay boyunca kendi şehirlerinde kapalı gişe oynayan onlarca eserin sahneleneceği oyunları, ekonomik sıkıntılarla, virüsle, yozlaşma ile bunalan halkımızı sanatla buluşturmak adına ücretsiz yaptık. Tüm sanatseverleri belediyemizin sosyal medyalarından duyuracağımız oyunları izleyeme davet ediyoruz. Mezitli’de sanat var, Mezitli’de tiyatro var.” dedi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA