KELEPÇELİ MUAYENEYE TEPKİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

KELEPÇELİ MUAYENEYE TEPKİ


 

Haber Merkezi

 

HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, hasta tutuklu Abdülhalim Özdemir'in kelepçeli muayene edilmesini TBMM gündemine taşıdı.

Konuyla ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yanıtlaması için soru önergesi veren Dr. Rıdvan Turan soru önergesinde şunları söyledi: “Tarsus Kapalı Cezaevi’nde 24 yıldır tutuklu olan ve 17 Eylül 2021 tarihinde Antalya Kapalı cezaevine sürgün edilen 45 yaşındaki Abdulhalim Özdemir’e Vertigo teşhisi konulmuştur. Abdülhalim Özdemir Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kelepçeli muayeneyi kabul etmediği için iki kere sevk edilmesine rağmen tedavi olmadan cezaevine geri dönmüştür. Abdülhalim Özdemir’in ailesi, kelepçeli muayenenin ulusal ve uluslararası yasalarda insan hakkı ihlali olduğunu ve Abdülhalim Özdemir’in bir an önce kelepçe olmadan muayene edilmesini talep etmektedir.”

Dr. Rıdvan Turan önergesinde şu sorulara yer verdi; “Abdülhalim Özdemir’in kelepçesiz muayene olması için Bakanlığınız tarafından herhangi bir girişim olacak mıdır?

Abdülhalim Özdemir hasta olmasına rağmen kelepçeli muayeneyi dayatan görevliler hakkında Bakanlığınız tarafından herhangi bir soruşturma açılacak mıdır?

Son yıllarda hasta tutukluların kelepçeli muayene edilmesi, cezaevleri idareleri tarafından uygulanmasına rağmen Bakanlığınızın kelepçeli muayeneyi engelleyememesinin nedenleri nelerdir?”.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA