AKDENİZ’DEN 65 MUHTARLIĞA 500 TL FATURA DESTEĞİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

AKDENİZ’DEN 65 MUHTARLIĞA 500 TL FATURA DESTEĞİ


 

Akdeniz Belediye Meclisi’nin oybirliği aldığı bir kararla; ilçe sınırları içinde hizmet veren 65 mahalle muhtarlığının elektrik, su, telefon, internet ve doğalgaz gibi faturalarının 500 TL’lik kısmı ayni olarak karşılanacak.

Haber Merkezi

 

Akdeniz Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci birleşimi, M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda belediye konferans salonunda gerçekleşti. Yoklama, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Meclis toplantısında, ilk olarak bir önceki birleşim tutanak özeti kabul edildi. Belediye Meclisi yıllık tatilinin 2022 yılının hangi ayında yapılacağı, Meclis toplantılarının da bir sonraki ayın hangi gününde yapılacağıyla ilgili konu oybirliğiyle kabul edilirken, Meclis Denetim Komisyonu toplantılarında görevlendirilenlere ödenecek günlük ile görevlendirilecek kişi ve gün sayısının tespit edilmesiyle ilgili konu da üyelerin oybirliğiyle Meclis’ten geçti.

 

SÖZLEŞMELİ-KADROLU PERSONEL ÜCRETLERİNDEKİ FARK MİNİMUM DÜZEYE ÇEKİLDİ

Meclis toplantısında; 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu’nun 49’uncu Maddesi’ne göre Akdeniz Belediyesi’nde görevli tam zamanlı sözleşmeli personel ücretlerinin tespitine ilişkin olarak komisyonlardan gelen gündem maddesi de görüşülerek, Meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. Kabul edilen düzenleme ile belediyede kadrolu ve sözleşmeli personel arasındaki ücret farkının, ‘eşit işe eşit ücret’ temelinde ve yasal olanaklar ölçüsünde minimum düzeye indirildiği belirtildi.

 

MUHTARLIK BİNALARININ FATURA GİDERLERİNİN BİR BÖLÜMÜ KARŞILANACAK

Akdeniz Belediye Meclis toplantısında, ilçe sınırlarına dâhil olan 65 mahallenin muhtarlık binalarında kullanılan elektrik, su, internet, telefon ve benzeri gider faturalarının, toplamda 500,00 (beş yüz) Türk Lirası’na kadar olan kısmının Akdeniz Belediye bütçesinden ayni olarak ödenmesi ile ilgili önerge de görüşüldü. Önerge, yine Meclis üyelerinin oybirliği kararı ile kabul edildi.

 

BAŞKAN GÜLTAK; “MUHTARLIKLARIMIZA AYLIK 500 TL AYNİ YARDIM YAPACAĞIZ”

Muhtarlık binalarına sağlanacak destek hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; “Muhtarlarımıza elektrik, su, telefon, internet ve doğalgaz gibi faturalarının karşılığı olarak aylık 500 lira ‘ayni’ destek vereceğiz. Muhtarlarımızın şahsına ait faturaları değil, muhtarlık binası adına faturaları ödeyeceğiz. Dükkân veya ev faturaları da değil elbette. Çünkü kimi zaman farklı faturalar da karşımıza çıkabiliyor. Muhtarlarımız, muhtarlık binasının çeşitli faturalarını ibraz ettikleri takdirde, Akdeniz Belediyesi olarak aylık maksimum 500 liraya kadar ayni destek vereceğiz” diye konuştu.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA