BOZYAZI MÜFTÜSÜ AVCI GÖREVİNE BAŞLADI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

BOZYAZI MÜFTÜSÜ AVCI GÖREVİNE BAŞLADI


 

Mersin'in Bozyazı İlçe Müftülüğü görevine atanan Yakup Avcı, görevine başladı.

Murat Karayiğit’in kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından yaklaşık 9 aydır vekaletlerle yürütülen Bozyazı İlçe Müftülüğü görevine, Erzincan’ın Refahiye İlçe Müftüsü Yakup Avcı atandı. Avcı, görevine başlamasının ardından ilk olarak din görevlileri ile Müftülük Konferans Salonunda bir araya geldi. Toplantı da tüm personel ile tek tek tanışan Avcı, din görevlilerinden kurumsal aidiyeti, din hizmetinin verimli bir şekilde yürütülmesi ve muhabbetin tesis edilerek insanların yüreklerine dokunulmasını istedi.

Bozyazı'da görev almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Avcı, "Bismillah diyerek Bozyazı'da görevimize başladık, Rabbim mahcup eylemesin.Tüm dostlarımın duasını istirham ediyorum” dedi. Bozyazı ilçesinin her köşesine dinin hayat veren rahmet yüklü mesajlarını ulaştırmanın gayreti içerisinde olacağını belirten Avcı, “Buradaki görevimde benden önce görev yapmış arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları daha ileri götürmek, yeni bir ivme kazandırmak için çaba harcayacağım. Diyanet İşleri Başkanlığımızın vizyonuna ve misyonuna uygun olarak çalışma arkadaşlarımla birlikte hizmet edeceğim. Bozyazı ilçemizin dini ve manevi hayatına rehberlik ederken, halkımızı sahih ve doğru dini bilgi ile aydınlatma, din istismarına karşı milletimizi bilgilendirme temel hedefimizdir. Hizmetlerimizde temel felsefemiz, ‘dostun hedefi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim' diyen Yunus’un engin hoş görüsü, tevazuu ve bütün milleti kucaklayan tavrı olacaktır" diye konuştu.(iha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA