DALLAR BUDANIYOR, YUVALAR ISINIYOR | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

DALLAR BUDANIYOR, YUVALAR ISINIYOR


 

Mersin Erdemli’de budanan dallar geri dönüşüm projesi sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Haber Merkezi

 

Mersin Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış aylarında yuvaları ısıtmak için kolları sıvadı. Mavi ile yeşilin buluştuğu kent Erdemli’de budanan dallarla yuvaları ısıtmak için, “Dallar Budanıyor, Yuvalar Isınıyor” projesini hayata geçirdiler.

Ağaçların gelişim süreci için önemli bir etken olan budama işlemlerinin ardından odunlar bir bir ayrılıyor. Budanan ağaç parçaları, Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Çiçek Serasında küçük parçalara ayrılıyor. Sobalara uygun hale getirilen odun parçaları, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılıyor.

Doğal yaşamı bozmadan yapılan proje sayesinde, israfın önüne geçilirken kış aylarında yuvaları ısıtıyor, yüzleri güldürüyorlar.

Üreten, ürettiğine artı değer katan bir anlayışla hareket ettiklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Dallar Budanıyor, Yuvalar Isınıyor şiarıyla hareket ettik. Park Bahçeler Müdürlüğümüzün budadığı dalların tamamını odun haline getiriyoruz. Kış aylarında soğuktan muzdarip olan vatandaşlarımızın evlerine kadar götürüp, onların kış aylarında kışı rahat geçirmelerini, huzurlu geçirmelerini, yuvasının daha sıcak geçmesini en güzel şekilde sağlıyoruz. Çünkü biz de israf etmeden, israfa yönelmeden, doğadaki tüm materyalleri en güzel şekilde değerlendirip, bunu mutlaka verime dönüştürüyoruz” diye konuştu.

Projeden faydalanan yaşlı Meryem teyzenin mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu. Soba üzerinde, odun ateşinde demlediği çayı ekiplere ikram eden Meryem Keş, “Allah razı olsun belediyemizden, odunumuzu getirdi. Kışlık yakıyoruz, ısınıyoruz, yemeğimizi, çayımızı pişiriyoruz. Teşekkür ettik başkanımıza” diye konuştu.

 

“ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİNDEN DESTEK”

Budanan dalların, ailelerin yuvalarını ısıtmasına çevreci vatandaşlardan ise tam destek geliyor. Yürütülen projeden memnuniyetini ifade eden Kübra Peker ise “Erdemli Belediyesi ekiplerini bu çevreci çalışmalarından dolayı tebrik ederim, budanan ve zarar gören ağaçların, ihtiyacı olan ailelere yakacak olarak dağıtılması çok güzel bir proje, çevreci bir birey olarak destekliyorum” diye konuştu.

Memnuniyetini ifade eden Aliye Ayhan Görgen ise “Erdemli Belediyesi ekiplerini bu çevreci çalışmalarından dolayı takdir ediyoruz. Çevre bilincine sahip bir belediye anlayışıyla çalıştıkları için mutluyuz” diye konuştu.

Öte yandan Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA