500 ÖĞRENCİ "GAYEMİZ İYİLİK" HAREKETİNİ BAŞLATTI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

500 ÖĞRENCİ "GAYEMİZ İYİLİK" HAREKETİNİ BAŞLATTI


 

Mersin Erdemli'de yaklaşık 500 öğrenci ve öğretmenlerden oluşan "İyilik Kulübü" gönüllüleri iç ısıtan bir projeye imza atarak "Gayemiz İyilik" hareketini başlattı.

Tüm canlılara yardım edebilmek üzere yola çıkan Gaye Okulları öğrenci ve öğretmenleri harçlıklarından biriktirdikleri paralarla ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Öğrenciler kendi imkanlarıyla kimi engellilerin elinden tuttu, kimi engellilere tekerlekli sandalye ulaştırdı.

Öğrenciler, hazırladıkları temelde iyiliği merkeze alan projeleriyle birçok alanda farkındalık oluşturup topluma örnek olmayı hedefliyor.

Duyarlı öğrenciler son olarak yaptıkları etkinlikte görme engelli ve tekerlekli sandalyedeki vatandaşların trafikte yaşadıkları sorunlara, el ele tutuşarak yürüyüp dikkat çekti. Ortaya ise iç ısıtan görüntüler çıktı.

Proje koordinatörü Nezir Arslan, "Gelecek planı yapmak sadece söz ile olmuyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerle geleceğimizi emanet ederken onları iyilik kavramıyla tanıştırıp yaşamlarının bir parçası olmasını istiyoruz. Geleceğimizin temelleri çocuklarımıza ve gençlerimize karşı sevgi beslemek ve geleceğimizi emanet edeceğimiz bu çocuklarımızın ve gençlerimizin potansiyellerinin geliştirilmesi için her türlü desteği sağlamak zorundayız. Yapılacak her türlü yardım ve destek faaliyetinin kişilerin sağlıklı aile ve sosyal ilişkiler kurabilmesinin, kendisine ve çevresine güven duyabilmesinin, sorgulayabilen, araştırabilen, hür iradesiyle kendi kararlarını alabilen toplumsal ahlak kurallarına bağlı bireyler olarak yetişebilmesinde çok önemli olduğu, dolayısıyla bazı eğitimlerle ve öğretilerle desteklenmesinin şart olduğunun bilincindeyiz. Sahip olduğumuz bu farkındalık doğrultusunda 'İyilik Kulübü'nün çatısı altında umut dolu aydınlık yarınlar için yapılan çalışmalara gönülden bizlerde sonuna kadar destek olacağız. Bir sonraki etkinliğimizde ise çocuklarımız ihtiyaç sahibi okuyan arkadaşlarına yardım için yola çıkacak" dedi.

Öğrenciler ise iyilik kulübü olarak herkese yardımcı olmayı hedeflediklerini kaydetti.(iha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA