TOROSLAR KIZILAY’DAN SOSYAL YARDIM PROJESİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

TOROSLAR KIZILAY’DAN SOSYAL YARDIM PROJESİ


 

Haber Merkezi

 

Türk Kızılay Toroslar Şubesi öğrencilere yönelik sosyal yardım organizasyonu, başlatıldı.

Proje kapsamında Toroslar ilçesinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi 3000 öğrenciye giyim yardımı ve 300 öğrenciye nakit yardım yapılacak.

Organizasyonun açılışına, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Toroslar İlçe Müftüsü Bayram Danacı, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Kendigelen, Toroslar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kemal İlcay, Toroslar Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri, Toroslar Kızılay Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllüler katıldı.

Türk Kızılay Toroslar Şube Başkanı İsmail Güller, Toroslar ilçesinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi 3000 öğrenciye giyim yardımı ve 300 öğrenciye nakit yardım organizasyonunun başlatıldığını duyurarak açıklamada bulundu.

 

“SOSYAL YARDIM PROJESİ BAŞLATMIŞ BULUNMAKTAYIZ”

Güller; “Türk Kızılay Toroslar Şube Başkanlığı olarak, Mersin İli Toroslar İlçemizin, ilkokul, ortaokul ve liselerinde öğrenim gören ancak maddi durumu yetersiz olan öğrencilerimize ayni ve nakdi yardımda bulunmak için sosyal yardım projesi başlatmış bulunmaktayız.

Sosyal Yardım Projesi ayrıntıları şu şekildedir; Giyim malzemeleri LC WAİKİKİ Genel Merkezi tarafından Kızılay Şubemize bağışlanmış ve şubemiz tarafından teslim alınmıştır. Sosyal yardım projesi kapsamında, yardım yapılacak okullar ve öğrenciler Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenmiştir.

 

TOPLAMDA 3 BİN ÖĞRENCİYE YARDIM YAPILACAKTIR

Proje faaliyeti, yaklaşık 100 okulda yürütülecektir. Proje kapsamında; her okuldan 15 kız, 15 erkek olmak üzere toplam 30 öğrenciye yardım yapılacaktır. Proje kapsamında; 1500 kız, 1500 erkek toplamda 3000 öğrenciye yardım yapılacaktır. Her öğrenci için 3 parça olmak üzere toplamda 9000 parça giyim yardımı yapılacaktır.

Giyim malzemeleri, gönüllülerimizin katılımıyla, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullara ve öğrencilere ulaştırılacaktır.Ayrıca İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine 200 TL,  Lise öğrencilerine 300 TL olmak üzere 300 öğrenciye, toplam 70 bin TL nakdi yardım yapılacaktır.

 

“DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Toplumsal yaralara merhem olabilmek için girdiğimiz yolda bizi yalnız bırakmayan ve desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz Toroslar Kaymakamımız Sayın İbrahim ÇENET’e, Toroslar Belediye Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşin YILMAZ’a, yardım faaliyetlerinde gönlünü ortaya koyan Türk Kızılay Gönüllülerimize, toplumsal yardımlaşma konusunda bilinç oluşmasına katkı sağlayan ve bizi yalnız bırakmayan değerli basın mensuplarına içtenlikle teşekkür ediyoruz. Ayrıca giyim malzemelerini şubemize bağışlayan LC WAİKİKİ Genel Merkezi yöneticilerine de kamuoyu önünde içtenlikle teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“GÜZEL BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATMAK İÇİN GELDİK”

Kızılay’ı tebrik ederek, bu projenin öğrencilere hayırlı olmasını temenni eden Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ise, “Bugün buraya güzel bir çalışmaya imza atmak için bir araya geldik. Kızılay’ımızı tebrik ediyoruz. Öğrencilerimize kış günün de gerek ayni gerekse de nakdi yardımda bulanmak suretiyle bize güç verdiler. Bu yardımların çocuklarımıza, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

“KIZILAY ÇOK DEĞERLİ BİR MÜESSESE”

Kızılay’ımız gerçekten ülkemizin bağrından çıkan ama sınırlarımızı aşan çok büyük organizasyonlara, yardım faaliyetlerine imza atan çok değerli bir müessese haline geldi. Bu çalışmaya da gönüllüleri ile imza attığı için çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA