PTT SÜRGÜNLERİ MECLİSE TAŞINDI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

PTT SÜRGÜNLERİ MECLİSE TAŞINDI


 

Mersin’de Haber-Sen üyesi çalışanların PTT Başmüdürü Kaan Uysal tarafından yoğun biçimde ayrımcılığa uğradığına yönelik iddialar CHP Milletvekili Alpay Antmen tarafındn TBMM’ye taşındı.

Haber Merkezi

 

KESK’e bağlı Haber-Sen çalışanlarına yönelik PTT Başmüdürlüklerince yapılan baskı Meclis gündemine taşındı.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde demokratik ve hukuki sınırlar içerisinde sendikal faaliyetler yürüten Haber-Sen üyelerine yoğun bir şekilde baskı yapıldığını belirtti. 

Mersin’de sendika üyelerinin PTT Başmüdürü Kaan Uysal tarafından yoğun biçimde ayrımcılığa uğradığını belirten Antmen “Silifke PTT Merkez Müdürlüğünde görev yapan Haber-Sen işyeri temsilcisi Bülent Yasin Bal evinden 1250 kilometre uzaklıkta Ardahan Hanak’a, Gürcistan sınırına sürgün edilmiştir. İki çocuk babası olan Bülent Yasin Bal’ın aile düzeni hedef alınmaktadır. Yine Mersin PTT Başmüdürü Kaan Uysal tarafından sendika üyesi Mehmet Tanrıverdi, çalıştığı Toroslar Posta Dağıtım Müdürlüğünden Tarsus Posta Dağıtım Müdürlüğüne sürgün edilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

SORUŞTURMA AÇILMAMASININ GEREKÇESİ NEDİR?

CHP’li Vekilin önergesinde yer alan sorular şunlar; “Başta Mersin olmak üzere tüm ülkeden yaşanan ve kanunlara uygun olmayan il içi geçici görevlendirme ve atamalarla ilgili ‘tayin’ adı altında yapılan bu sürgün politikasına neden dur demiyorsunuz? Konuyla ilgili PTT Başmüdürlüğüne yönelik idari ve hukuki soruşturma açılmamasının gerekçesi nedir?

Mersin PTT Başmüdürü Kaan Uysal tarafından baskı altına alınmaya çalışılan Haber-Sen üyelerine reva görülen bu zulme bakanlık olarak neden ses çıkartmıyorsunuz? Bu sessizlik; bu baskı, sürgün ve yıldırma politikalarına ortak olmak demek değil midir?

Kanuna ve ilgili mevzuata aykırı şekilde sürgün edilen Haber-Sen üyeleri Bülent Yasin Bal ve Mehmet Tanrıverdi’yle ilgili alınan bu haksız karardan ne zaman dönülecektir? Konuyla ilgili olarak herhangi bir girişimde bulunacak mısınız?

Türkiye’de son 2 yılda PTT içerisinde Haber-Sen üyesi olduğu gerekçesiyle kaç kişi tayin adı altında sürgün edilmiştir? Bu kararlarla ilgili açılan dava sayısı kaçtır? Bunların akıbeti nedir?”.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA