ÇAMLIBEL SOKAK FESTİVALİ İLE ŞENLENDİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

ÇAMLIBEL SOKAK FESTİVALİ İLE ŞENLENDİ


 

                                            

GİZEM EKİCİ

Mersin’in en eski ve merkezi yerleşkesi Çamlıbel’in yeniden eski günlerine kavuşturulması ve bölgenin hareketlenmesi katkı sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Çamlıbel Sokak festivali kortej yürüyüşü ile start aldı.

Cumhuriyet Alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Çamlıbel Sokak Festivaline Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin TSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin TSO Meclis Başkanı Hamit İzol ile kurum, kuruluş temsilcileri katılım gösterdi.

Mersin Akdeniz Çamlıbel Derneği ve TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu ve İcra Komitesince organize edilen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Mersin TSO ve MİP sponsorluğunda gerçekleştirilen Festival kapsamında gerçekleştirilen Kortej Yürüyüşü Cumhuriyet Alanından başlayıp, Çamlıbel Marina’da son buldu.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin’in en gözde ve en eski yerleşim alanlarından Çamlıbel’in kentin kuzeye kayması ile cazibesini yitirdiğini belirterek, bu bölgeye eski ekonomik canlılığını kazandırmak ve bölge esnaf sanatkarlarını yeniden canlandırmak adına hayata geçirilen bu etkinlikleri önemsediklerini söyledi.

Dinçer, gösteri ekibi, sokak sanatçıları, tahta bacak shovları, atölyeler, çocuklar için gösterileri kapsayan sokak festivalinin, Çamlıbel’e tekrar yaşayan ruh, heyecan, ekonomik hareketlilik getirme anlamında büyük katkı sağlayacağını kaydetti ve festivalin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

24 Ekim'e kadar devam edecek Festival etkinlikleri kapsamında konserler, turnuvalar, panaler, sanatsal etkinlikler ve çocuk oyunları gerçekleştirilecek.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA