CAN YAKAN SATIŞ! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

CAN YAKAN SATIŞ!


 

Mersin’de Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından satışa çıkarılan milli emlak arazileri vatandaşın canını yakıyor!

HEDİYE EROLU

 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 Yılı Ekim Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

Mecliste konuşan Mehmet Topkara’nın, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından satışa çıkarılan milli emlak arazilerinin yarattığı mağduriyet dikkat çekti.

Söz konusu arazilerin içerisinde evi, bağı, bahçesi olan vatandaşların bu arazileri alacak parası olmazken satışlarında Ankara’da açık ihale ile satılmasını eleştiren Topkara, bu satışların özellikle seçim bölgesi Erdemli’nin can yaktığını söyledi.

Topkara, “Siyasi tarafını bir kenara bırakıyorum. Birkaç ay önce Tırtar, Ayaş, Kızkalesi, Tömük, Kargıpınarı’nda Milli Emlak arazileri direk Ankara’dan satışa çıkarıldı. Devletin boş arazileri satılabilir, vardır bir tasarruf ama vatandaşın içinde evi, bahçesi var, belgesi var. Bu satış vatandaşı üzüyor, sıkıntıya gönderiyor. Şuanda Erdemli’de özellikle Ayaş Mahallemizin tarım bölgelerinde satışlar var. Erdemli resmi dairelerinde kargaşa devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Kızkalesi kırsalında ve yaylalarda bu satışlar yapılmaya devam edecek. Yine Kırobası’nda satışlar var. Vatandaşlar izi arıyor, bunu her ne kadar belediye meclisini görevi değilse bile, bizler sizin vatandaşıyız, gündem yapın’ diyorlar. Vatandaşlarımızın serzenişine, mağduriyetine devlet olarak çözüm bulunması gerektiğine inanıyorum. Ama açık ihale ile Ankara’dan satış yapıldığında buradaki vatandaşın o paralara buraları alması mümkün olmuyor” dedi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA