MERSİNLİ MÜTEAHHİTLERE ‘ÇEVRE DOSTU BİNALAR’ ÇAĞRISI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MERSİNLİ MÜTEAHHİTLERE ‘ÇEVRE DOSTU BİNALAR’ ÇAĞRISI


 

MERYAP Sektör Buluşmalarının ilk konuğu olan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, müteahhitlere özellikle kentin geleceği için “Çevre Dostu Binalar” çağrısında bulundu.

Haber Merkezi

 

Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği’nin üyeleri ile kentin önde gelen kurumları arasında fikir alışverişinde bulunmak üzere düzenlemeye başladığı “Sektör Buluşmaları” toplantısının ilkinde Yenişehir Bölgesi’ndeki son gelişmeler değerlendirildi. 

Kahvaltılı düzenlenen toplantıya; Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Berna Dinç, MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, Dernek Yönetim Kurulu ve Üye temsilcileri katıldı.

MERYAP Sektör Buluşmaları Toplantısı vesilesiyle Mersin’in kent mimarisine yön veren isimlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sivil toplum kuruluşlarıyla istişareye çok önem verdiklerini belirterek, dernek yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı uyarınca çalışmalarına devam ettikleri 1/1000 ölçekli uygulama imar planının sürecine ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Özyiğit, baştan beri tüm süreçlerde şeffaflık ve titizlikle çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Son durum hakkında detaylı bilgi veren Yenişehir Belediye Başkanı, yakın bir zamanda ilçeyi kangren haline getiren bu imar sorununu çözüme kavuşturacaklarını ifade etti.

Öte yandan Eğriçam Kentsel Dönüşüm Projesi ve Yenişehir Bölgesi Doğa Dostu Çevreci Konut Binalarına yönelik yaptıkları çalışmalardan da bahseden Abdullah Özyiğit, özellikle kentin geleceği için “Çevre Dostu Binalar” çağrısında bulundu.

 

“MERSİN YENİ NESİL BİNALARIYLA BÜYÜYOR”

Konuşmasına sektör buluşmaları toplantısı davetini kabul ettiği için Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit’e teşekkür ederek başlayan MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, Covid-19 pandemisiyle oluşan atmosferde zorlu bir dönem geçirdiklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İçinden geçilen tüm zorluklara rağmen; MERYAP olarak ülkemizin geleceğine güveniyor ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Şartlar ne olursa olsun inşaat sektörümüzde işlerimizi büyütmeye ve yeni çevre dostu yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

Pandemi sürecinde, artan maliyetlerde bile inşaatlarımızı durdurmadan kentimiz için çalışmaya devam ettik. Hatta tüm riskleri göze alarak, bir adım daha ilerleyerek kente, dünyaya olan sorumluluğumuzu bilerek çevre dostu yatırımlara yöneldik. Mersin bugün yeni nesil binalarıyla konuşuluyor, büyüyor. Bu vesileyle, fedakârlıkları ve yatırımları için buradaki tüm arkadaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Koşullar nasıl olursa olsun; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte katma değer üretmeye, yatırım yapmaya, istihdam sağlamaya ve gücümüzü aldığımız kentimizin kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu süreçte kentin önde gelen kurumlarıyla işbirliğinin önemine de vurgu yapan Nesim Ekinci, Yenişehir Belediyesi ekibine de teşekkür etti.

Konuşmaların ve soru-cevabın ardından MERYAP Sektör Buluşmaları Toplantısı, plaket töreni ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA