GワLEK KALESン誰E YOミUN ンLGン | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

GワLEK KALESン誰E YOミUN ンLGン


 

Osmaniye Fotoraf Sanatçlar Dernei (OFSAD) tarafndan Adana’nn Karaisal ilçesinde bulunan Varda Köprüsü ile Mersin’in Tarsus ilçesinde yer alan Gülek Kalesi’ne gezi düzenlendi. Geziye katlanlar bir yandan köprü ve kaleyi fotoraflarken, bir yandan da doyumsuz manzara karnda fotoraf çektirdi.

Çin'de balayp ksa sürede tüm dünyay etkisi altna alan Covid-19 salgn nedeniyle yaanan pandemi sonrasnda Osmaniye Fotoraf Sanatçlar Dernei’nin ilk gezi rotas Adana ve Mersin oldu. Adana’nn Karaisal ilçesi Hackr Mahallesi'nde 1912 ylnda Almanlar tarafndan ina edilen ve yöre halk tarafndan da ‘Koca Köprü’ olarak anlan Varda köprüsü fotoraf sanatçlarnn ilk dura oldu. Köprünün esiz manzarasn fotoraflayan sanatçlar pandemi sonrasnda stres atarken, köprü üzerindeki raylarda ve köprünün manzarasnda bol bol fotoraf çektirdi.

Varda Köprüsü’nden sonra ikinci durak Mersin’in Tarsus ilçesinde yer alan bin 530 metre rakml Gülek Kalesi oldu. Ekip olarak kaleyi gezen fotorafçlar daha sonra Gülek Boaz manzarasn fotoraflad. Uçurumu andran kayann üzerine çkan fotorafçlar boaz üzerinde bulunan kvrml otoyol manzarasnda da fotoraf çekildiler. Fotorafçlarn Varda Köprüsü ile Gülek Kalesi ziyaretlerinde yaadklar elenceli anlarda drone ile havadan görüntülendi.

Pandemiden sonra ilk gezilerinin Varda Köprüsü ve Gülek Kalesi olduunu söyleyen Mustafa Nazifan “Osmaniye Fotoraf Sanatçlar Dernei olarak bir gezi düzenledik. Önce Varda Köprüsü daha sonra Gülek Kalesi yapalm dedik katlmc arkadalarla. Varda Köprüsü gezimizi tamamladk. ゙imdi Gülek Kalesi’ndeyiz. Gülek Boaz’nda olan manzaralar izliyoruz. Güzel bir gezi oldu. Elendik. Ara sra bu tür etkinlikleri yapyoruz. Pandemiden sonra ilk etkinliimiz buras oldu ancak devam gelecek. Herkesi gezilerimize bekleriz” diye konutu.

Stres atmak için güzel bir gezi olduunu ifade eden Gizem Yldrm, “Varda Köprüsü ve Gülek Kalesi’ne gezimiz vard. Gezimiz güzel geçti. Fotoraf Sanatçlar Dernei olarak güzel bir etkinlik oldu. Pandemi sürecinden sonra stres atmak için çok iyi bir gezi oldu. Güzel zamanlar geçirdik. Etkinliklerimize bundan sonra da devam edeceiz” dedi.(iha)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!  HABERCン GAZETESン
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCン SPOR
 


  BンK ンLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NヨBETヌン ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com yesidir

 
         
ANASAYFA HABER AR゙ンVン KワNYE ンLETン゙ンM GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com ゥ Copyright 2016-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA