ALİ BABACAN, MERSİN’DE FARKLI KESİMLERLE BULUŞTU | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

ALİ BABACAN, MERSİN’DE FARKLI KESİMLERLE BULUŞTU


 

1. Olağan Mersin İl Kongresi nedeniyle Mersin’e gelen Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Mersin’de gördüğü sinerjiden memnun kaldı. Mersin’de camiye, kiliseye giden, iş insanları ve esnafla buluşan Babacan vatandaşlarla sohbet etti.

Haber Merkezi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Partisinin il kongresi ve bazı programlara katılmak için

Mersin’e geldi. Cenk Cenkcimenoğlu’nun yeniden seçilerek güven tazeleyerek il başkanı seçildiği  kongre sonrası Ulucami’de Cuma Namazı kılan Babacan, çıkışta vatandaşlarla sohbet ederek, inançlarını özgür bir biçimde yaşamaları için tüm dinamikleri seferber edeceklerini söyledi.

Daha sonra Mersin Cumhuriyet Meydanında bulunan Çamlıbel Tomris Nadir Ortodoks Kilisesini ziyaret ederek ruhani lider Coşkun Teymur ve Hristiyan vatandaşlarla bir araya gelen Babacan, Türkiye’nin herkesin inancını kaygı duymadan özgürce yaşayacağı günlere kavuşacağına vurgu yaptı.

Ülkemizin çok güzel ve büyük bir ülke olduğunu belirten Babacan, “İnancı, mezhebi ne olursa olsun tüm vatandaşlarımıza devletimiz aynı samimiyet ve yakınlıkla davranmalıdır. Mersin bu sosyal dokuyu ve çeşitliliği en güzel yaşatan illerimizden birisi. Hangi dine veya mezhebe mensup olursa olsun, inansın veya inanmasın, devletin her yaşam tarzına eşit yakınlıkta olduğu düzeni tesis etmeyi hedefliyoruz. Devlet milletine zorla dar kalıp gömlek giydiremez. Adil ve demokratik Türkiye’yi hep beraber kuracağız. Toplumumuzun üstün feraseti ile tüm engellerin üzerinden aşacağız.” dedi.

 

İŞ İNSANLARI, ESNAF VE VATANDAŞLARLA EKONOMİYİ KONUŞTU

Ziyaretler kapsamında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na giderek, Başkan Ayhan Kızıltan ve iş insanları ile bir araya gelen Babacan, ekonomide gerçekleştirecekleri projeleri aktardı. Babacan, iş insanlarının ardından Mersin Bit Pazarı olarak adlandırılan tarihi Zafer Çarşısını ziyaret ederek esnaflarla da çay sohbeti yaptı. Ülkemizde yaşayan insanların huzuru ve refahı için tüm kesimlerin işbirliği içerisinde çalışması gerektiğinin altını çizen Babacan, “Keyfî yönetim ranta, kayırmacılığa, inşaat ve betona dayalı kendi zenginini oluşturmayı hedefleyen bir büyüme modeli dayattı” diye konuştu.

Kuvai Milliye Caddesinde yürüyerek esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet eden Babacan’a yoğun ilgi vardı. Yürüyüş boyunca yaşadıkları sıkıntıları anlatarak bir an önce DEVA iktidarının gelmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, Babacan’dan sakin ve birleştirici tavrında sonuna kadar ısrar etmesi gerektiğini dile getirdi.  Babacan daha sonra partisinin Akdeniz İlçesi Teşkilatını ziyaret ederek, parti binasının açılışını yaptı.

 

FARKLI GRUPLARLA BİR ARAYA GELDİ

Mersin’e her geldiğinde çok güzel izlenimlerle ayrıldığını belirterek, Başkan Cenkcimenoğlu’nun özellikle STK’lar tarafından çok sevildiğini ifade eden Babacan, “Bir gün içerisinde çok farklı grup ve topluluklarla bir araya gelme şansı bulduk. İl başkanımızın sivil toplum kuruluşlarıyla çok yakın ilişikler içinde bulunması sayesinde Mersin’in sorunlarına son derece hakim olduğumuzu düşünüyoruz. Tüm sektörlerle görüşerek eylem planlarımızı hazırlıyoruz. Vereceğimiz destekler, gerçekleştireceğimiz projeleri hepsini tek tek yazdık. Hep beraber çalışacağız. Bizler haysiyetli insanlar için buradayız. Ayrışmadan, ayrıştırmadan, Türkiye’nin yaralarını birlikte saracağız. Bu kadar geniş katılımlı ve farklı kesimleri bir araya gelmemizi sağlayan bir program hazırladığı için Mersin İl Başkanımız Sayın Cenk Cenkcimenoğlu ve yakın çalışma arkadaşlarına bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA