MERSİN’E KAÇAK GETİRİLEN CEYLAN DOĞAYA BIRAKILDI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MERSİN’E KAÇAK GETİRİLEN CEYLAN DOĞAYA BIRAKILDI


 

Kaçak yolla getirildiği düşünülen Mersin’de duyarlı bir vatandaş tarafından yolda yakalanan ceylan, Şanlıurfa’da yapılan kontrolün ardından doğal yaşam alanına salındı.

Türkiye'de daha çok Şanlıurfa ve Hatay bölgesinde görülen ve nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altında bulunan 'Gazella gazella' türü ceylan, kaçak olarak getirildiği değerlendirilen Mersin'in Erdemli ilçesi Karahıdırlı Mahallesi'nde duyarlı bir vatandaş tarafından yolda görüldü. Yaralı olabileceğini düşündüğü ceylanı yakalayan duyarlı vatandaş durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürlüğü Erdemli av koruma ve kontrol ekibine haber verdi. Ekipler duyarlı vatandaşa ulaşarak ceylanı teslim aldı. Sağlıklı olduğu anlaşılan 1 yaşındaki 'Gazella gazella' türü dağ ceylanı bakım ve takibinin yapılabilmesi için Şanlıurfa'ya gönderildi. Ceylan Şanlıurfa'da 75. Yıl Ceylan Üretme İstasyonundaki kontrolün ardından buradaki doğal yaşam alanına salındı.

Konuyla ilgili bilgi veren Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefi Mevlüt Çetin, "Mersin ili Erdemli ilçesi Karahıdırlı Mahallesi'nde vatandaşlarımız bize ceylan yakaladığını bildirdi. Gidip ceylanı teslim aldık. Yaptığımız incelemede ceylanın dişi bir Urfa ceylanı olduğunu tespit ettik. Tahminen ilçemize yasa dışı yollardan geldiğini düşünmekteyiz. Bugün ceylanımızı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 3. bölge müdürlüğümüz 75. yıl ceylan üretim istasyonu yetkililerine teslim ettik. Bütün vatandaşlarımızdan yaban hayvanları konusunda duyarlı olmalarını rica ediyoruz" dedi.(iha)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA