“ÇEKİLİ PLAKA TAKMA SÜRECİ 2 YILA ÇIKARTILDI” | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

“ÇEKİLİ PLAKA TAKMA SÜRECİ 2 YILA ÇIKARTILDI”


 

Haber Merkezi

 

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi nezdinde yapılan görüşmeler sonucu  il genelinde ticari faaliyet gösteren tahditli ve tahsisli araçların (T,M,S,H,C  serisinden plakalar) askıda kalma sürecinin iki yıla çıkarıldığını belirterek,  bu süreçte kendilerinden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi ile tüm teşkilat yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

Başkan Dinçer, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgınıyla birlikte ulaşım ve toplu taşıma sektöründeki araçlara (servis, minibüs, taksi) getirilen kısıtlamalar sonucu bu sektördeki esnaf sanatkarların büyük mağduriyet yaşadığını belirterek, il genelinde toplu taşıma hizmeti veren esnafın ciddi gelir kaybına uğradığını, bu sektördeki bir çok esnafın borçlarını ödeyebilmek için tahsisli plakalarını çekip, araçlarını satmak durumunda kaldığını vurguladı.

Başkan Dinçer, bu nedenle il genelinde ticari faaliyette bulunan esnafın  (T,M,S,H,C serisinden plakalar) Covid 19 dan kaynaklı kısıtlamalardan dolayı hak kaybı yaşamaması adına çekili plaka takma süresinin 5 yıla kadar uzatılması talebinde bulunduklarını hatırlatarak, “ Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi bu yöndeki talebimizi değerlendirerek, 6 ay olan aksıda kalma süresini 2 yıla çıkardı. Karar imza ve onayın ardından yürürlüğe girecektir” dedi.

Başkan Dinçer, “İl genelindeki tüm minibüs, şoför, servis ve taksici esnafımızın meslek kuruluşları başta olmak üzere tüm teşkilatımızın katkılarıyla Büyükşehir Belediyesine yaptığımız müracaatın olumlu şekilde sonuçlanmasını memnuniyetle karşılıyor, bu süreçteki desteklerinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Meclis üyelerimize ve tüm teşkilatımıza teşekkürlerimizi iletiyorum” diye konuştu.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA