TOROSLAR BELEDンYESン誰DEN KンVン FESTンVALン | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

TOROSLAR BELEDンYESン誰DEN KンVン FESTンVALン


 

Haber Merkezi

 

Tarm arazilerinin verimli kullanlmasndan, çiftçilerin eitimine kadar birçok alanda önemli projelere imza atan Toroslar Belediyesi hem ilçe ekonomisine hem de üreticiye deer kazandran çalmalaryla göz dolduruyor.

Toroslar Belediyesi, kivi üretiminin yapld Toroslar’da hasat dönemini festivale dönütürüyor. Mersinli sanatçlar Burhan Ate ve Caner Erdoan’n da sahne alaca Toroslar Belediyesi Kivi Festivali, 17 Ekim Pazar Günü saat 13.00’da Çalarca Mahallesi’nde düzenlenecek.

 

“BU TOPRAKLARDA BEREKET, BU TOPRAKLARDA PAYLA゙MAK VAR”

Toroslar Belediye Bakan Atsz Afn Ylmaz; “Toroslarmzda üretilen kivinin gerek yurt içi ve gerekse yurt dnda tantlmas adna gerçekletireceimiz bu festival, önemli bir admdr. Çiftçilerimiz üretiyor. Onlar ürettikleri için biz güçlüyüz. Ne kadar çok üretirler ise biz de o kadar güçlü olacaz” dedi.

Tüm hemehrilerini Kivi Festivali’ne davet eden Bakan Ylmaz, kalknmann üretimden geçtiine dikkat çekerek; “Tarm ve hayvanclkta önemli bir potansiyele sahip ilçemizde krsal kalknmaya yönelik projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bu verimli tarm topraklarnn deerlendirilmesi için çiftçilerimize ve üreticilerimize gerekli olan her türlü destei sunmaya devam edeceiz. Hasat döneminin tüm üreticilerimize hayrl olmasn diliyorum” diye konutu.

 

FESTンVAL ンÇンN SERVンS KALDIRILACAK

Festivale katlmak isteyenler için, Toroslar Belediyesi hizmet binas, Toroslar Kaymakaml, Ay Düün Salonu ve Arslanköy eski Belediye önü ile Ayvagedii Köy Meydanndan servisler kaldrlacak.

Servis araçlar, festivalin yaplaca 17 Ekim Pazar günü saat 11.00’da belirlenen noktalardan hareket edecek.  Araçlar, festival sonunda da hareket noktalarna geri dönü için ulam salamaya devam edecek. 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!  HABERCン GAZETESン
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCン SPOR
 


  BンK ンLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NヨBETヌン ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com yesidir

 
         
ANASAYFA HABER AR゙ンVン KワNYE ンLETン゙ンM GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com ゥ Copyright 2016-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA