SEVİMLİ PATİLER YALNIZ DEĞİL | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

SEVİMLİ PATİLER YALNIZ DEĞİL


 

Haber Merkezi

 

Erdemli Belediyesi Limon Çiçeği ekipleri, düzenli olarak sokak hayvanlarına mama ve su dağıtımında bulunuyor. Vatandaşların da katılım gösterebildiği faaliyetlere Erdemli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Ev hanımından esnafına kadar birçok vatandaş ise yapılan çalışmaları destekliyor. Kapı önlerine bir kap su konulmasına dikkat çeken bir esnaf, “Sokak hayvanlarına vermiş olduğu hizmetlerden dolayı, Limon Çiçeği ekipleri ve belediye çalışanlarına teşekkür ederiz. Biz esnafız buralarda görüyoruz birçok sokak hayvanları sokakta aç susuz kalıyorlar, bunlara karşı Limon Çiçeği ekiplerimiz daha duyarlı oldukları için biz de hayvan severler olarak, katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ve sadece bunu Limon Çiçeği ekipleri değil, esnaflarımız, halkımız olarak sokak hayvanlarına daha faydalı, daha iyi işler yapmaya çalışmalıyız. Sokaktaki köşe başlarına, yemek olsun, su olsun sokak hayvanlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için gayet güzel çalışmaları var, Limon Çiçeği ekiplerimizin. Her zaman görüyoruz geliyorlar, sokak hayvanlarıyla ilgileniyorlar, hayvan severler olarak bunu yakından takip ediyoruz ve bu ilgi ve alakalarından dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yapılan çalışmanın devamlılığına dikkat çeken bir diğer vatandaş ise “Suyu, mamayı Limon Çiçeği veriyor bizlere, biz de kedilere, köpeklere veriyoruz, burada bakıyoruz böyle. Hiç aç hayvan, susuz hayvan yok, hepsine bakıyoruz” şeklinde konuştu.

Sokak hayvanlarına verilen destekten dolayı memnuniyetini ifade eden bir diğer vatandaş ise, ”Kendi çapımızda kedileri besliyoruz ama belediye de sağ olsun geliyor, mama ve su yardımında bulunuyor. O yüzden memnunuz bu hizmetten. Yani çok fazla işkence gören var, çok kötü davranılan var, bu yasayla her şey daha iyiye gider. Biz seviyoruz hayvanları, onların da yaşama hakları var. Erdemli Belediyesi Limon Çiçeği ekibi de geldi, pandemi döneminde de çok yardımcı oldular. Kedilerimizi beslediler, köpeklerimize de mama bıraktılar. Çok memnunuz hizmetlerden, çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan çalışmalara katılmak isteyen vatandaşlar Erdemli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurabiliyor.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA