İSTİSMARCI İMAM TUTUKLANDI! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

İSTİSMARCI İMAM TUTUKLANDI!


 

Mersin’de yaşayan ancak tatil için gittiği Adana’da 2015’de 12 yaşındaki Elif’i istismar eden ve serbest yargılanması ile kamuoyunda infiale neden olan imam M.D., Adana Bölge 12. Ceza Dairesince 27 yıl 5 ay ceza alarak, tutuklandı.

HEDİYE EROĞLU

 

Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan ancak 2015’te babasının işi dolayısıyla yaz tatilinde Adana'nın Pozantı İlçesi'ne bağlı Akçatekir Mahallesine giden ve o dönem 12 yaşında olan E.S.'nin, camideki kuran kursunda imam M.D. tarafından taciz edilmesi ile ilgili tartışmalı yargı süreci nihayet tamamlandı. İmam M.D., Adana Bölge 12. Ceza Dairesince 27 yıl 5 ay ceza alarak, tutuklandı.

Baroların yanı sıra, Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan Efe’nin de yakından takip ettiği davada, imam M.D.'nin tutuksuz sanık olarak yargılanması kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Sözde imam tarafından  istismara maruz bırakılan 12 yaşındaki kız çocuğunun davası Tarsus'ta görülmüş 25 yıl hüküm verilmiş ama tutukluluk verilmemişti.

 

ÖZKAN: “ÜMİTLİ OLUN SAKIN VAZGEÇMEYİN”

Tutuklama kararı sonrası Adana Bölge Adliye Mahkemesi önünde açıklama yapan Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan Efe bugün bir istismarcının daha kökü kazındığını söyledi. İstismarcının 27 yıl 5 ay ceza aldığını ifade Özkan “İstismara uğrayan çocuğumuz bana ümidinin kalmadığını söylemişti. Ama ümitli olun sakın vazgeçmeyin. Kaybetmekten korkanlar değil mücadele edenler kazanırlar. Biz içimize sızmış bu vatan hainlerinin kökünü kuruta kuruta gideceğiz. İnancımıza sahip çıkacağız. İnancımız zaferimiz olacak. Mücadeleye devam eden kazanacak” dedi.

 

“MUTLULUKTAN GÖZ YAŞLARIMIZ SEL OLDU”

UCİM Mersin sorumlusu ve istismara uğrayan E.S’nin avukatı Semra Kabasakal ise bu davayı başından beri takip ettiğini ifade ederek “Kızımızın adım adım yok olduğunu, artık kendini bu ülkeden bu vatandan saymadığını görmekten gerçekten bıkıyorduk” dedi.

Adalete her halükarda inandıklarını vurgulayan Kabasakal şunları söyledi: “Umudumuz vardı. Davanın Bölge İdare Mahkemesine götürülmesi ile bazı tereddütlerimiz oldu. Ancak biz şuna inanıyorduk. Eğer yeniden bir duruşma tazim ediliyorsa muhakkak cezayı ağırlaştıracak ve ceza verecekti.

 

“İSTİSMARCILARIN ARTIK CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Bu inançla girdik. Savunmamızı yaptık. Sonunda bu istismarcıyı hapse mahkum ettirdik. Tutuklattırdık. Şu anda sanık cezaevinde. Çok mutluyuz. Gerçekten mutluktan göz yaşlarımız sel oldu aktı. Türkiye’de istismarcıların artık cezalandırılmasını istiyoruz. Bu ülkede bunlara yer olmamalı. Bu insanlar cezayı almalı. Bu nedenle mahkeme kararına aynen katılıyoruz ve çok mutluyuz. Bundan sonraki davalarımızda da savunmalarımız devam edecek.”

 

 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA