UYUŞTURUCU BARONLARINA OPERASYONU SİYASİ GÜÇ MÜ ENGELLİYOR? | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

UYUŞTURUCU BARONLARINA OPERASYONU SİYASİ GÜÇ MÜ ENGELLİYOR?


 

Haber Merkezi

 

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı çıkarılan Sedat Peker'in miktarın 1 ton olduğunu söylediği Mersin Limanı'ndaki kokain operasyonuyla ilgili tartışmalar Meclis Gündemine taşındı. CHP’li Vekil “Aradan aylar geçmesine rağmen sevkiyatın alıcılarına ve gönderilen firmalara neden halen operasyon yapılmamaktadır? Bir siyasi güç bu operasyonların yapılmasına engel mi olmaktadır?” diye sordu.

 

ASIL UYUŞTURUCU BARONLARINA OPERASYON YAPILMADI MI?

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde 5 Eylül 2021 tarihinde Mersin Limanı'na ulaşacak bir gemi ile muz yüklü konteyner içerisinde 39 parça halinde toplam 44 kilo 850 gram kokain maddesi ele geçirildiğini belirterek “Bu operasyon sonrasında Mersin’de şüpheliler D.K.H. (Irak uyruklu), V.D. ve İ.D. 7 Eylül 2021 tarihinde tutuklanmıştır. Ancak kamuoyunda kokain miktarının 1 ton olduğu, bunun yakalanmadığı ve asıl uyuşturucu baronlarına operasyon yapılmadığına yönelik iddialar tartışılmaya devam etmektedir” dedi.

 

BU SORULAR YANIT BEKLİYOR

Milletvekili Antmen önergesinde şunları sordu; “5 Eylül’de yakalanan 44 kilo kokain göstermelik yem bir sevkiyat mıdır? Asıl olarak gönderilen miktar 1 ton kokain midir? Kolluk kuvvetleri böyle bir ihbar almış mıdır? Aldıysa neden operasyon yapılmamaktadır?

Bugüne kadar yapılan operasyonlarda torbacı ve sokak satıcıları yakalanırken uyuşturucu piramidin tepesindekilere neden operasyon düzenlenmemektedir? Bu kişileri kim ya da kimler korumaktadır?

Başta Mersin olmak üzere Türkiye’ye piyasada milyarlarca dolara satılacak tonlarca kokain sevkiyatı yapıldığı ortaya çıkmıştır? Aradan aylar geçmesine rağmen sevkiyatın alıcılarına ve gönderilen firmalara neden halen operasyon yapılmamaktadır? Buna kim ya da kimler engel olmaktadır? Bir siyasi güç bu operasyonların yapılmasına engel mi olmaktadır?”

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA