TEKNOPARK’TAN, ‘TEKNOLOJİ MOTİVASYON BULUŞMASI’ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

TEKNOPARK’TAN, ‘TEKNOLOJİ MOTİVASYON BULUŞMASI’


 

Üniversite, sanayi ve toplum iş birliği ile milli teknoloji hamlesine destek kapsamında yerli ve milli teknolojilerin desteklenmesini sağlamak amacıyla Mersin’de Teknopark tarafından hayata geçirilen “Teknoloji Motivasyon Buluşması” geniş katılımla gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

 

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark), Mersin Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve 9 Nolu Meslek Komitesi tarafından organize edilen “Teknoloji Motivasyon Buluşması” etkinliği Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Üniversite, sanayi ve toplum iş birliği ile milli teknoloji hamlesine destek kapsamında yerli ve milli teknolojilerin desteklenmesini sağlamak amacıyla Mersin Teknopark’ta düzenlenen etkinliğe; Tarsus Üniversitesi Rektörü Orhan Aydın, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı İsmail Yağcı, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ile Meclis Başkanı Hamit İzol, Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, il müdürleri, iş insanları ve STK temsilcileri katıldı. 

Programda yaptığı konuşmasında Mersin’in her açıdan gelişip kalkındığını ifade eden Vali Ali İhsan Su, mevcut yatırımlarının yanı sıra; kamu-özel sektör iş birliğinde yapılan yatırımların da ilimizde hayata geçirildiğinin altını çizdi.

Mersin Teknopark’ın ülkemiz genelindeki tüm teknoloji geliştirme bölgeleri arasında 5., “Olgun Teknoparklar” kategorisinde ise 4. sıradaki yerini koruyarak önemli bir başarıya imza attığını söyleyen Vali Su, kuruluşundan bugüne kadar toplam 193 Ar-ge firmasına ev sahipliği yapan Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde şu anda 96 firmanın, bilişim teknolojileri başta olmak üzere enerji, kimya medikal, savunma sanayisi gibi birçok alanda çalışmalarını yürüttüğünü açıkladı.

Savunma Sanayii Başkanlığı temsilcileri ile Mersinli iş insanlarının yakın zamanda kentimizde düzenlenecek toplantıda buluşarak ileriye dönük yapılması planlanan çalışmaları ele alacağını açıklayan Vali Ali İhsan Su, Mersin Teknopark’ının ve kentimiz iş insanlarının bu konuda çok çalışkan ve gayretli olduğunu ifade etti.

Vali Su yürütülen teknolojik çalışmaların yeni yatırımlarla ve yeni ticarileşmelerle kendini göstereceğine olan inancını belirterek, buluşmanın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA