TARSUS BELEDンYE MECLンSン誰DE, 2020 MALン YILI KESンN HESABI KABUL EDンLDン


 

Haber Merkezi

 

Tarsus Belediye Meclisi, Mays ay 2. Olaan Toplants Belediye Bakan Dr. Haluk Bozdoan’n yönettii oturum ile gerçekletirdi.

Açl, yoklama, sayg duruu ve ンstiklal Mar’nn okunmasnn ardndan, tek maddenin görüüldüü meclis toplantsnda 17.05.2021 tarih ve 2021/5-1 (98) sayl karar ile Plan, Bütçe ve Kesin Hesap Komisyonuna havale edilen ve 18.05.2021 tarihinde yaplan toplantya katlan komisyon üyelerinin oy çokluu ile uygulanmasna karar verilen, 2020 Mali Yl Kesin Hesab görüülüp karara baland.

Yaplan oylamada Tarsus Belediyesi 2020 Mali Yl Kesin Hesab oy çokluu ile kabul edildi.

 

BOZDOミAN; “EミRン CETVELDEN DOミRU ÇンZGン ÇIKMAZ” BンZンM CETVELンMンZ DOミRU “DOミRULARIN YEMンN ETMEYE ンHTンYACI YOKTUR”

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Tarsus Belediye Bakan Dr. Haluk Bozdoan, effaflmzdan ve halkn yararna olan hizmet üretiminden asla taviz veremeyeceiz, dedi.

Bakan Bozdoan, konumasnn devamnda; “Tarsus’un özellikle köylerinin, merkezinin sorunlarnn konuulmas beni çok mutlu ediyor. Çok küçük ayrntya takld zamanda konumalardan çkacak olaylarda sadece bir siyasi cambazla gidecek skntlar ortaya konuluyor. Buras hizmet birimi, hizmeti yaparken de siyaseti ister istemez geri plana koymak zorundayz ama iyi siyasetin, erdem sahibi olmann, iyilik sahibi olmann en önemli konusu insanlarn kendini eitmesi gereken üç tane önemli alan olduuna inanan birisiyim. Bunlardan birinin arzu ve öfkeyle ilgili olan: kii asla arzularndaki iareti gözden kaçrmamal ve nefret ettii eylerin içine dümemelidir. ンkinci uymamz gereken en önemli olaylardan biri de dürtülerimizdir yani görevlerimizdir, kii iyi niyetle eyleme geçmeli. Üçüncüsü de yanlglardan uzak durmak, iradeli kalabilmek ve yarg sürecini o ekilde iletmektir. Bu üçünden bana göre en önemlisi, ilk younlamamas gereken tutkularmzla ilgili olan ilk söylediim sözdür. Güçlü duygular ancak tutkumuza ve öfkemize yenik dütüümüzde ortaya çkar o yüzden ki problemi ve nedenlerini konuup çözüm hakknda hiç konumamak szlanmaktr. Az önce tarttk, tartma konumuz belli. Satlara bakyoruz, aslnda Türkiye’de dört yüz bin nüfusa sahip bir yerde, böyle bir yerdeki satta Tarsus Belediyesi’nin sattan para kazanmak gibi derdi, niyeti yok. Tam tersi Tarsus Belediyesi’nin daha fazla yeil alan ortaya koyabilmek için derdi kamulatrmayla. Hatta bununla ilgili bütçeye de para ayryoruz ve defalarca da görüme yaptklarmz bizim hisseli satlarmzdan veya verdiklerimizden daha fazlasn satn almaya özen gösteriyoruz. Bizim bir özelliimiz var: tencerede piiriyoruz ama kapanda yiyoruz. Olanla yetiniyoruz yani. Pencerede piirip kapanda yemenin aslnda ne kadar önemli olduunu tüm müdür arkadalarma tek tek anlatyorum. Tüm kamuoyunun ve meclis üyesi arkadalarmn unu iyi bilmesini istiyorum; Hz Ali’nin dedii gibi “Eri Cetvelden Doru Çizgi Çkmaz” Bizim cetvelimiz doru. Ayrca “Dorularn Yemin Etmeye ンhtiyac Yoktur” demi Mevlana, bizim de yemin etmeye hiç ihtiyacmz yok, yaptmz her ey ortada. Bütün vatandalarmz buradaki bütün bilgileri müdür arkadalarmdan alabilir, art gerekli açklamay da örenebilir” eklinde ifadelere yer verdi.

   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!  HABERCン GAZETESン
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCン SPOR
 


  BンK ンLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NヨBETヌン ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com yesidir

 
         
ANASAYFA HABER AR゙ンVン KワNYE ンLETン゙ンM GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com ゥ Copyright 2016-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA