AKDENİZ’DE GÜNDEM; İMAR


 

Haber Merkezi

 

Akdeniz Belediye Meclisi, çeşitli gündem maddelerini görüşmek üzere, belediye hizmet binasında yer alan konferans salonunda 3. Dönem, 5. Toplantı, 1. Birleşim, 1. Oturumunu gerçekleştirdi.

Meclis toplantısında; 2020 Mali Yılı Kesin Hesabıyla ilgili teklif görüşüldü, komisyonlara havalesine oybirliğiyle karar verildi. Nusratiye Mahallesi’nde olan ve Akdeniz Bölge Komutanlığı sorumluluğunda alanda, Milli Savunma Bakanlığı’nca hazırlanan “Askeri Alan” amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifine esas kurum görüşü ile ilgili teklif görüşüldü. Konuyla ilgili ek süre istemli dilekçe hazırlanıp konunun komisyonlara sevki oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantıda, Bahçe ve Barış Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 1. bölgede onaylanan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planına uygun hazırlanan 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı ile ilgili teklifi içeren komisyon raporları görüşüldü. Meclis üyelerinin, ek süre talebi oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında; Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17 Aralık 2020 tarih ve 648 sayılı kararına istinaden, Karacailyas Mahallesi 8393 ada, 11 parselin 1/1000 uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi içeren raporlar da gündeme alındı. Rapor, üyelerin oybirliğiyle kabul edildi. Mülkiyeti Akdeniz Belediyesi’ne ait olan ve TCDD kamulaştırma sahası içinde yer alan taşınmazların, yasa gereği, bedel karşılığı ve kamu yararı kapsamında TCDD Adana 6. Bölge Müdürlüğü’ne devri ve protokoller yapılması için Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a yetki verilmesini içeren komisyon kararı da görüşüldü. Teklif, oyçokluğu ile kabul edildi. 

 

MECLİSTEN İSRAİL ZULMÜNE KINAMA

Akdeniz Belediye Meclis toplantısında; İsrail’in, kadın-çocuk demeden mazlum Filistin halkına ve Gazze şeridine yönelik saldırıları, dünyanın gözleri önünde gerçekleştirdiği katliam, zulüm ve sürgün kınandı.

Başkan Gültak; İsrail’in, mazlum Filistin halkına zulmünü ve Gazze şeridine yönelik saldırılarını kınadı. “İsrail’in; kadın-çocuk demeden sivil ve günahsız insanlara yaptığı zulüm ve katliam asla kabul edilemez” diyen Başkan Gültak; “Dünyanın neresinde olursa olsun, dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun, mazlum halkların her zaman yanındayız. Bu katliam ve zulüm bir an önce durdurulmalıdır. Şehit olan Filistinli kardeşlerimize rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı. Akdeniz Belediye Meclis üyelerinin oybirliğiyle aldığı tavsiye kararıyla da İsrail’in, masum ve mazlum Filistin halkına yönelik katliamı kınandı, zulmün bir an önce durması çağrısında bulunuldu.  

   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA