ÇOCUKLAR VE ANNELERİ İSTEDİ, BAŞKAN YILMAZ GÖNDERDİ


 

Haber Merkezi

 

Metehan Emir'in istediği tavşanı, Hiranur'un annesine hediye edeceği Anneler Günü pastasını Toroslar Belediyesi'nin Gönül Bağı ekipleri ulaştırdı. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, pandemi nedeniyle uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinde başlattığı Gönül Bağı Projesi ile büyük, küçük herkesin gönlüne dokunuyor. Belediyenin 444 41 33 numaralı Gönül Bağı Destek Hattı'ndan ulaşan ihtiyaç ve talepler, destek birimi ekipleri tarafından anında yerine getiriliyor.

 

GÖNÜL BAĞI İLE KİMİ EVLADINI, KİMİ ANNESİNİ SEVİNDİRDİ, KİMİNİN HAYALİ İSE GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ.

İlçe halkının sağlık, huzur ve güvenliği için yürüttüğü önleyici tedbirlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de vatandaşın yanında olmaya devam eden Toroslar Belediyesi, tam kapanma sürecinde ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çeken vatandaşlara Gönül Bağı ile ulaşıyor. Ekipler, Gönül Bağı Destek Hattı'nı arayan çocukların taleplerine de cevap vererek yüzlerindeki mutluluğa ortak oluyor.

 

METEHAN EMİR, TAVŞANINA "BONCUK" İSMİNİ VERDİ

12 yaşındaki özel çocuk Metehan Emir Kayacan, Gönül Bağı Destek Hattı'ndan istediği tavşana kavuştu. Çukurova Mahallesi'nde yaşayan anne Mine Kayacan'ın talebi üzerine Gönül Bağı ekipleri, Metehan Emir'in tavşan isteğini yerine getirdi. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a teşekkür eden Metehan Emir, tavşanına "Boncuk" ismini vereceğini söyledi.

 

ANNE MİNE KAYACAN; "BAŞKANIMIZ İYİ Kİ VAR, İYİ Kİ BİZİM BAŞKANIMIZ"

Anne Mine Kayacan da Gönül Bağı'ndan gelen bu hediyenin kendileri için çok değerli olduğunu belirterek; "Oğlum Metehan Emir, tavşanı olmasını çok istiyordu. Bir türlü alamıyorduk. Belediyemizin Gönül Bağı Destek Hattı'nı aradım ve oğlumun bu istediğini ilettim. Oğlumun dileği gerçek oldu. Bizi çok sevindirdiler. Sayın Başkanımızı bu güzel hizmetinden dolayı takdir ve gönülden tebrik ediyoruz. Başkanımız, iyi ki var ve iyi ki arkamızda. Allah razı olsun. Kendisini çok seviyoruz" diye konuştu.

 

GÖNÜL BAĞI DESTEK HATTINDA MİNİK BİR SES!

Gönül Bağı Destek Hattı'nı arayarak tam kapanma sebebiyle annesine hediye alamadığını söyleyen Hiranur Yıldırım'ın üzülmesine Başkan Yılmaz'ın yüreği dayanmadı.

 

Başkan Yılmaz'ın talimatıyla Gönül Bağı ekipleri, Halkkent Mahallesi'nde yaşayan Hiranur'a sürpriz yaparak annesinin Anneler Günü'nü kutladı. Gönül Bağı ekiplerine, Başkan Yılmaz'ın eşi Meltem Yılmaz da katılarak Hiranur'un dileğini gerçekleştirdi.

 

ANNELER GÜNÜ PASTASI SAHİBİNE ULAŞTIĞINDA İSE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI.

Minik Hiranur, Belediyenin Gönül Bağı Destek Hattı'nı mahallede gezen anons araçlarıyla duyduğunu söyleyerek; "Gönül Bağı Destek Hattı'nı aramak istedim. Aradım ve hediyemiz geldi. Atsız Başkanımıza çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

 

KAS HASTASI SEMİH VE SEFA'NIN ANNESİNE, ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ

Gönül Bağı Projesi kapsamında oluşturulan Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi Destek Birimi ekipleri, Tozkoparan Mahallesi'nde yaşayan kas hastası Semih ve Sefa'nın annesi Sinem Sugöl'ü de Tozkoparan Mahallesi'ndeki evinde ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı. Başkan Yılmaz'ın eşi Meltem Yılmaz'ın da eşlik ettiği ziyarette Sugöl'e çiçek takdim edilirken, Semih ve Sefa kardeşlere de Başkan Yılmaz tarafından gönderilen hediyeleri verildi. Yapılan bu ziyaretle çok duygulandığını vurgulayan Sinem Sugöl; "Bizi düşündüğünüz için çok mutlu oldum. İki çocuğum da kas hastası. Başkanımıza bu duyarlı davranışından dolayı ayrıca teşekkür ederim" dedi.

 

"ÇOCUKLARIMIZ BİZİM EN KIYMETLİMİZ"

Bu zor günleri dayanışma ile atlatacaklarını belirten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise; "İlçemizin tüm ihtiyaçlarını ortak bir çözüm merkezinde topladığımız Gönül Bağı Projemiz, güzel anlara da vesile oluyor. Çocuklarımız bizim için çok kıymetli. Bu zorlu süreçte okullarından, arkadaşlarından, oyun alanlarından uzak kaldılar. Onların Gönül Bağı Hattımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bize ilettikleri talepleri yerine getirerek, ulaştırmaya çaba gösteriyoruz. Çocuklarımızı ve değerli ailelerini bir nebze de olsa sevindirebildiysek ne mutlu bize" diye konuştu. Başkan Yılmaz, tüm hemşehrilerinden tedbirlere uymalarını isteyerek; "Bu süreci kurallara harfiyen uyarak, kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını koruyarak geçirmek durumundayız. İnanıyorum ki alınan tedbir ve gösterilen sabır neticesinde daha sağlıklı ve güzel günlere el birliğiyle ulaşacağız. Sizlere bir telefon kadar yakınız, yanınızdayız" şeklinde konuştu.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA