ANTMEN, ORMAN KATLİAMINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI


 

Haber Merkezi

 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin Emirler Mahallesindeki orman katliamını Meclis gündemine taşıyıp Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.

Antmen, Orman Bölge Müdürlüğünün 500 dönümlük alanda ağaç kesmeye başladığını ve kesilen ağaçların içerisinde genç ağaçların da olduğunu belirterek “Ağaçlar kesilirse ve yenileri dikilse dahi biz bu ormanları eskisi gibi bir daha en erken 20 yıl sonra göreceğiz. Bunun hiçbir bilimsel tarafı bulunmamaktadır. Çıplak alanlar ve araziler ağaçlandırılacağına var olanların kesilmesinin hiçbir açıklaması yok. Ağaçların kesilmesine halk karşı, demokratik kitle örgütleri karşı, biz karşıyız ama bir tek ağaçları koruması gereken Orman Bölge Müdürlüğü taraf” ifadelerini kullandı.

 

 ÖNERGE SORULARI

CHP’li Vekilin önergesinde yer alan sorular şu şekilde; Mersin Emirler Mahallesinde ağaçların kesilmesinin gerekçesi nedir? Genç ağaçlar neden katledilmektedir? Bu bölgenin orman statüsü değiştirilecek midir? Bahsi geçen bölge ve yakınlarında yapılaşma gündemde midir? Ağaçlar bir inşaat yapımı amacıyla mı kesilmektedir? Ağaçların kesilmesi öncesinde uzmanların, bölge halkının ve ilgili demokratik kitle örgütlerinin görüşleri neden alınmamıştır? Mersin’de kayıtlı/kayıtsız olan orman arazisi ne kadardır? Mersin’de yer alan orman arazilerinin ne kadarı şu anda boş durumdadır? Boş olan orman arazisi statüsündeki alanlar hangi ilçelerdedir? Mersin’de ağaçlandırma yapılması planlanan ne kadar orman arazisi bulunmaktadır? Bunlar hangi ilçelerdedir?

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA