“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ”


 

Akdeniz Belediyesi’nin, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Özgürlük Mahallesi’nde inşasına başladığı ve toplam 9 buçuk dönüm büyüklüğünde bir araziye kurulan Sekmen Parkı’ndaki çalışmalarda sona gelindi. Parkta incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Gültak,

Haber Merkezi

 

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin dahil olduğu Özgürlük Mahallesi Muhtarı Mahmut Ergüvan ile birlikte Akdeniz Belediyesi’nin; Özgürlük Mahallesi’nde, Devlet Demiryolları’na (TCDD) ait 12 dönümlük arazi üzerinde yapımına başladığı ve bittiğinde toplam 9 buçuk dönüme sahip olacak Sekmen Parkı'nda incelemelerde bulundu.

 

“YOĞUN ÇABALARIMIZ SONUCUNDA SEKMEN PARK'I BUGÜNKÜ HALİNİ ALDI”

Daha önce mevcut yerin kendi haline bırakılan bir arazi olduğuna işaret eden Başkan Gültak, "Bulunduğumuz arazi de hemen karşı taraftaki arazi de TCDD'ye ait. Biz bu araziyi TCDD'den kiraladık. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen'in burada emeği çoktur. Bu yüzden parkımıza başkanımızın soyadını verdik. Yoğun çabalarımız sonucunda Sekmen Park'ı bugünkü halini aldı" diye konuştu.

 

"SOSYAL VE KÜLTÜREL PROJELER NOKTASINDA YENİ ALANLAR AÇACAĞIZ"

Sekmen Parkı'nın henüz tam bitmediğine dikkat çeken Başkan Gültak, "Halı sahası, birkaç spor tesisi ve oyun grupları da yerleşecek. Eksiklerimiz var. Yaklaşık bir ay sonra Sekmen Parkı tamamlanmış olacak. Parkımız, Özgürlük Mahallesi başta olmak üzere diğer mahallelerimize de hizmet verecek. Mahallelerimize biz bu tür parkları açmaya devam ediyoruz. Sosyal ve kültürel projeler noktasında yeni alanlar da açacağız. Yakında Özgürlük Mahallesi'ne güzel bir kültür evi daha yapacağız" dedi.

 

"ÖZGÜRLÜK MAHALLESİ'NE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ DE YAPACAĞIZ"

Akdeniz hızla değiştiğine işaret eden Başkan Mustafa Gültak, "Biz seçim zamanında 'Değiştirin; hep beraber değiştirelim' dedik. Gördüğünüz gibi Akdeniz, 2 yıl içinde birçok fiziki ortamda değişime uğradı. Özgürlük Mahallesine bir sözümüz daha vardı. Onu da bir kez daha deklare edelim. Yakın bir tarihte Özgürlük Mahallesi'nin ortasında bulunan Taziye Evi'nin alt katını Aile Sağlık Merkezi yapacağız. İki tane doktorumuz burada görev yapacak. Hızlı bir şekilde çalışmaya başladık. Bitirdikten sonra da Sağlık Müdürlüğümüz, doktorlarımızı atayacak ve Özgürlük Mahallesine vermiş olduğumuz sözleri de hayata geçirmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

İncelemelerin ardından mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Mustafa Gültak, halkın yoğun ilgisi ile karşılaşırken, vatandaşların talep ve önerilerini de yerinde değerlendirdi. 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA