“ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”


 

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Onkoloji Uzmanı Dr. Yasin Sayıcı, hastalıkta erken teşhisin çok önemli olduğunu vurgulayarak, moralini yüksek tutan hastaların bu süreyi daha iyi atlattığını belirtti.

Haber Merkezi

 

Tıbbi onkoloji bölümünü 2016 yılında açan ve hala devam ettiren Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi bölgede kemoterapideki başarısıyla dikkat çekti. Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Onkoloji Uzmanı Dr. Yasin Sayıcı, kanser hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

 

“KANSER YAYILMA ÖZELLİĞİ TAŞIMAKTADIR”

Kanser hastalığının tanımını yapan Dr. Sayıcı, çoğu zaman hayati tehlikeye neden olabildiğini belirterek, “Vücudumuzda hücrelerimiz bir düzen içinde çalışır. Kanser, ‘kendi başına buyruk’ diyebileceğimiz hücrelerin kontrolsüz biçimde çoğalması ve ölümsüzlük kazanması ile oluşan bir hastalık. Kanser, yayılma özelliği taşımaktadır.  Biz buna metastaz diyoruz. Bulunduğu organdan başka bir organa gidip oraya tekrar yerleşebilir. Bulunduğu organın tüm fonksiyonlarını bozarak hayati tehlikeye sebep olabilir” diye konuştu.

 

“MORAL ÇOK ÖNEMLİ”

Tıbbi onkoloji ve kemoterapi ünitesinde yüzlerce hastanın tedavi gördüğünü ifade eden Onkoloji Uzmanı Dr. Yasin Sayıcı, “Burada amacımız bizimle bir aile olan hastalarımıza hem sağlık hizmeti vermek hem de onların morallerini yüksek tutmak. Onkoloji ve kemoterapide ihtiyacımız olan en önemli şey moraldir. Onların kendilerini iyi hissetmeleri çok önemli. Biz burada hastalarımıza aile ortamı sunuyoruz ve onların konforu için en modern cihazlarla çalışıyoruz.  Böylece başarı da geliyor. Burada ailelere de büyük görevler düşüyor. Ailelerin bu süreçte hastaların yanında olmaları, onlara daha da büyük güç vermektedir” dedi.

 

“ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Kanser hastalığında erken teşhisin önemine vurgu yapan Dr. Sayıcı, “Kanserde önemli olan erken teşhistir. Erken teşhis hayat kurtarıcıdır. Erken tanı için insanların çeşitli önlemler alma şansı var” diyerek sözlerini tamamladı.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA