“1 MAYIS, ALIN TERİ VE EMEĞİYLE GEÇİNMEYE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN GÜNÜDÜR”


 

Haber Merkezi

 

CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Ali Mahir Başarır "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

CHP'li Başarır mesajında;  "1 Mayıs, alın teri ve emeğiyle geçinmeye çalışan işçi sınıfı ve tüm emekçilerin demokratik hak ve isteklerini ortaya koydukları, birlik, beraberlik, dayanışma ve mücadele günüdür.

 

Ülke yöneticilerinin; insan onuruna yakışır, güvenceli bir iş ve ücret, yaşanabilir, sağlıklı bir çevre, nitelikli, yaygın ve ulaşılabilir kamu hizmeti, örgütlenme ve adil temsil hakkını teminat altına alma sorumluluğu vardır.

 

“ MEVCUT SİYASİ İKTİDARIN EMEKTEN DEĞİL SERMAYEDEN YANA OLDUĞU GÜNLERDEN GEÇMEKTEYİZ.”

Ne yazık ki; emeğin ve alın teri kavramlarının hiçe sayıldığı, gelir dağılımının adaletsizce yapıldığı, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, iş cinayetlerinin yaşandığı, pandemi sürecinde milyonlarca emekçinin açlık sınırında yaşamını sürdürdüğü, mevcut siyasi iktidarın emekten değil sermayeden yana olduğu günlerden geçmekteyiz. Emeğin yüce bir değer olduğu anlayışıyla; emekçilerimizin tüm haklarının korunması, uygun çalışma koşullarının sağlanması, çalışanların emeklerinin karşılığını alması, emekçilerin insan onuruna yakışır bir yaşam sürdürebilmeleri için mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım. Yaşasın 1 Mayıs!" sözlerine yer verdi.

 

 

 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA