MİLLİ EĞİTİM ÖNÜNDE NUTUK EYLEMİ!


 

GİZEM EKİCİ

 

Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal'ın, Atatürk'ün 'Nutuk' eserinin okullarda dağıtılmasına izin vermemesi düzenlenen eylem ile protesto edildi. Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim – İş Sendikası Mersin Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Mersin Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Mersin Şubesi ile Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği’nin organizasyonunda Çamlıyayla’da ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen kalabalık bir grup, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bakkal ve iktidarı sert sözlerle eleştirdi. Grup sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı attı.

Eylemde bir konuşma yapan Eğitim-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Nesime Aslan, “Biz milli Eğitim Müdürümüze ilk önce şunu soruyoruz; hangi cemaatin, tarikatın kitabını bu denli inceliyorsunuz? Hangi kitap için komisyon kurdunuz da, Atatürk’ün 100 yıldır okutulan Nutuk’unu ‘inceledik, soruşturduk, uygun görmedik’ diyorsunuz? Hangi gerekçelerle bunu söylediğinizin takipçisi olacağız. Biz Eğitim-İş Sendikası olarak Atatürk’ün devrimlerinin, ilkelerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bugün burada olma sebebiyiz budur, yarında böyle olacaktır”

 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA