TÜRK EĞİTİM SEN’DEN NUTUK TEPKİSİ


 

Haber Merkezi

 

Türk Eğitim-Sen Tarsus Şube Başkanı Yaşar Yılmaz, Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ülkü Ocakları tarafından okullara dağıtılmak istenen “Mustafa Kemal Atatürk ve Gençler İçin Nutuk” adlı kitabın dağıtılmasına izin vermemesine sert tepki gösterdi.

Başkan Yaşar Yılmaz, “Nutuk’un dağıtımına onay verilmemesi tam bir garabettir” dedi.

TÜRK Eğitim-Sen Tarsus Şube Başkanı Yaşar Yılmaz, “Nutuk ; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizzat kaleme aldığı, "1919 yılının Mayıs ayının 19.günü Samsun'a çıktım" cümlesiyle söze başladığı, milli mücadele yıllarını ve devletimizin kuruluş yıllarını anlatan, her Türk evladının mutlaka okuması gereken bir başucu kitabıdır.

Baştan sona örnek alınacak söz, davranış ve uygulamaları ihtiva eden bir eserin, öğrencilere olumsuz örnek teşkil edecek ifade ve ögelere yer verdiğinden bahisle dağıtımına onay verilmemesi tam bir garabettir.

Resmi yazıda geçen ifadeler, bizzat Mustafa Kemal Atatürk'ün kendisine aittir.

Kitabın dağıtımına onay vermeyenler, bu ifadelerin kime ait olduğunu bilmeden mi bu yazıyı kaleme aldılar? Çocuklarımızın ve gençlerimizin nutuk okuması mı, yoksa kitabın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından dağıtılmak istenmesi mi uygun görülmedi? Gerçekten izaha muhtaç bir konu.

Konunun tam anlamıyla açıklığa kavuşturulması konusunda ilgili makamların gereğini yapmasını bekliyoruz” dedi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA