MERSİN O LİSTEDE YOK!


 

Mevcut tabloda 1 Mart’ta kısıtlamaların kalkacağı şehirler belli oldu: Sadece 29 il listede yer aldı. Covid-19 vaka sayısında yüzbinde dağılım oranı 87,87 olan Mersin bu listede yer almadı.

GİZEM EKİCİ

 

1 Mart'taki normalleşme ve kısıtlamaların kalkma kriteri belli oldu. Veriler ışığında Mersin’de 1 Mart'ta normalleşme adımları zor görünüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Mart itibarıyla kriterlere uyan illerde normalleşmenin başlayacağını açıklarken, önceki gün illerin son bir haftalık vaka ortalamasını açıklamıştı.

Normalleşme için bu haritalar temel alınacakken, hangi illerde normalleşme adımlarının atılacağı da bu haritaya göre belli olacak.

Binde 35 ve altında vaka görülen kentlerde kısıtlamalar kontrolllü olarak kaldırılacak, 100 binde 10'un altında vaka görülen illerde ise normalleşme adımları atılabilecek.

Bu kapsamda haftalık olarak il bazlı vaka sayılarında ilk 16’da yer alan Mersin’in 1 Mart'ta normalleşme adımları atması zor görünüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı haritaya göre, 15-21 Şubat 2021 tarihleri arasında Covid-19 vaka sayısında yüzbinde dağılımda İstanbul'da 100 binde 68,23 vaka görülürken, İzmir'de 100 binde 42,67, Ankara'da 35,69, Diyarbakır'da ise 18 vaka görüldü.

Mersin’de ise İstanbul'da 100 binde 87,87 vaka görüldü. Bu oran ile Mersin, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, Aksaray, Burdur Konya, Karaman Osmaniye, Ardahan, Rize, Trabzon, Giresun Ordu, Samsun, Tokat’tan sonra 16’ıncı sırada yer aldı.

   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA