1 YATAK İÇİN 4 BİN TL Mİ İSTENDİ?


 

Mersin Medical Park Hastanesi’nde Covid 19 hastası olanlardan yüksek ücret alındığı iddialarını TBMM gündemine taşıyan HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, “Fahiş fiyatta ücret aldığı iddiaları doğru mudur?” diyesordu.

Haber Merkezi

 

HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, Mersin Medical Park Hastanesi’nde Covid 19 hastası olanlardan yüksek ücret alındığı iddialarını meclis gündemine taşıdı.

HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması için soru önergesi verdi.

Rıdvan Turan önergesinde “Covid 19 salgınının yayılmasına karşılık hükümetlerin aldığı önlemler ve sağlık politikaları ile salgının gündelik yaşamı olumsuz etkileme düzeyi arasında doğru bir ilişki olduğu ortadadır. Covid 19 salgınının Türkiye’de görüldüğü ilk günden itibaren AKP hükümetinin yeterli önlemler almadığı için bir gün içinde onlarca insanımız hayatını kaybetmektedir. AKP’nin parası olanın sağlık hizmetlerinden faydalanması konusundaki uyguladığı sağlık politikaları, sınıfsal eşitsizliği derinleştirmektedir. Bu durumu bütün çıplaklığıyla ortaya koyan bir örnek var ise o da özel ve kamu hastanelerindeki uygulanan sağlık hizmetlerinin farklılığıdır.

Sağlık Bakanlığı, 9 Nisan 2020 tarihli ve 31094 sayılı Resmî Gazete ’de yayınlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile Covid 19 salgın belirtileri olan hastalardan ilave ücret alınmamasını her ne kadar yazılı olarak kamuoyuna açıklamış olsa da uygulamalar bunların tam tersi biçimindedir.  Örneğin vekili olduğum Mersin Medicalpark hastanesinde tedavi olan ve Covid-19 tanısı konulan hastalardan fahiş fiyatlarda ücret alındığı iddia edilmektedir. Mersin Şehir Hastanesi’nin Covid-19 salgını tedavisinde yetersiz kalması karşısında insanlar özel hastanelere yönelmektedir. Mersin MedicalPark hastanesi’nin, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 31094 sayılı tebliğin aksine Covid-19 tanısı konulan hastalardan serviste 400 TL, hastanın pandemi servisine yatırılması durumunda 4 bin TL fark ödemesi aldığı hasta yakınları tarafından iddia edilmektedir.” dedi.

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan önergesinde şu sorulara yer verdi:

“Mersin Medicalpark hastanesinde Covid-19 tanısı konulan hastalardan fahiş fiyatta ücret aldığı iddiaları doğru mudur? Bakanlığınızın özel hastanelerde Covid-19 tanısı konulan hastalardan fahiş ücretler alınmasının takibi ve önlenmesi konusundaki çalışmaları nelerdir?”

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA