“MOBİL RAM İLE ENGELLERİ YOK EDİYORLAR”


 

Pandemi sürecinde engelleri kaldırmak için kolları sıvadılar, mobil rehabilitasyon aracını hazırlayıp yollara koyuldular. Mersin’in Erdemli İlçesi’nde, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli Belediyesi Mobil RAM projesi ile çocuklara umut oldu.

Haber Merkezi

 

Pandemi sürecinde risk altında olan fiziksel engeli bulunan öğrencilerin önündeki engelleri ortadan kaldırmak için Erdemli Belediyesi ve Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koronavirüsle mücadele tedbirlerine tam uyarak, öğrencilerin yolunu tuttu.

 “RAM Projesi” ile muayeneye gelemeyen çocukları, uzman ekipler ziyaret ederek, teşhis ve tanı koyma çalışmalarını gerçekleştiriyor.

 

“EĞİTİMİ AYAKLARINA GETİRİYORUZ”

Mobil RAM projesi ile ilçede bulunan öğrencileri yakından takip ve teşhisi için Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan uzmanlar, mahalle mahalle gezerek, aileleri bilgilendiriyor. Proje hakkında bilgi veren Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, “Genellikle evde eğitim alan öğrencilerimize yönelik bir çalışma çünkü onlar, hastalıklarından dolayı evden çok çıkamıyorlar. Ağır düzeyde engelleri olduğu için Rehberlik Araştırma Merkezine gelme sorunu yaşıyorlar. Şimdi biz onlara, direk evlerine kadar gideceğiz, evlerine tanımlı biçimde, bu şekilde içinde de gördüğünüz gibi öğretmenlerimiz tarama yapacaklar. Bize destek veren İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

BAŞKAN TOLLU,  “ENGELLERİ YOK EDİYORUZ”

Pandemiden dolayı eğitime ve tedaviye ulaşmakta zorlanan öğrencilere destek olmak adına projeyi hayata geçirdiklerini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, nerede olursa olsun çocukların yanında olduklarının vurguladı. Başkan Tollu, “Engelli kardeşlerimiz var malumunuz, engelli öğrencilerimiz var. Bunların hem pandemiden dolayı hem de fiziksel şartlardan dolayı Rehberlik Araştırma Merkezlerine gelmeleri hassaten mümkün olmuyor. Şu anda belediyemizin önderliğinde, belediyemiz buna öncülük ederek, şartlarından dolayı eğitimden mahrum kalan kardeşlerimizin eğitimi ayaklarına getiriyoruz. Şu anda kurduğumuz araçla, kurduğumuz sistemle birlikte pandemi şartlarına uygun olarak, hocalarımızı gençlerimizin evine kadar, köyde yaşıyorsa kentte yaşıyorsa, nerde yaşıyorsa yaşasın orada, hizmeti onların ayağına götürerek, onların devletimizin imkânlarını en güzel şekilde en iyi şekilde faydalanmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

 Öte yandan öğrenci velileri de verilen hizmetten dolayı mutluluklarını ifade ediyorlar.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA