SEÇER, TARHAN’IN HAYALLERİNİ YIKTI!


 

En büyük hayalinin çok merkezli bir kent oluşturmak olduğunu söyleyen Mezitli Belediye Başkanı CHP’li Neşet Tarhan’ın bu hayali, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Vahap Seçer’in ilçenin Kent Meydanı Projesi’ni 2021 yatırım programına almaması ile yıkıldı!

HEDİYE EROĞLU

 

Mezitli Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi’nde bulunan eski hal bölgesinde bulunan alana yapılmak istenen Kent Meydanı Projesi, 2021’ Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı yatırımların dışında kaldı!

Yeni belediye hizmet binasının yapıldığı Atatürk Mahallesi ve Yeni Mahalle’nin kesiştiği nokta ilçenin merkezi haline gelirken, en büyük hayalinin çok merkezli bir kent oluşturmak olduğunu söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın bu hayali, Büyükşehir’in kararı ile sekteye uğradı!

 

UNUTULDU HATIRLATMASI

Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis gündemine sunularak, 21 Kasım 2016 tarihli ve 1105 sayılı meclis kararıyla meydan ve yer altı otoparkı olarak planlanan Kent Meydanı Projesi için 4 hektarlık bir alanda yıkım çalışması yapan Mezitli Belediyesi, Büyükşehir’in kararı ile adeta şok oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı Kasım Ayı Olağan Toplantı Döneminin 3. Birleşimi’nde 2021 yatırımları hakkında meclisi bilgilendiren Başkan Seçer’in, Mezitli’nin Kent Meydanı Projesi’ne dair bir bilgilendirme yapmaması üzerine, Başkan Tarhan’dan Kent Meydanı yatırımı hatırlatması geldi.

 

TARHAN, SEÇER’E NOT GÖNDERDİ AMA ULAŞTIRAMADI!

Tarhan, “Mezitli bağlamında konuşmak istemiyordum bu saatte burada ama yazılı not ulaştırdım ancak arkadaşlar sanırım iletemediler. O nedenle söz aldım. Daha önüce tapusu bize yani Mezitli Belediyesi’ne ait iki yerde Fındıkpınarı’nın merkezi çarşı kısmında bir otopark konusu vardı, bir de planı bugünlerde plan çalışmaları bitecek olan Kent Meydanı Projesi. Bu proje Mersin’in prestij projesidir. Fındıkpınarı da yine sadece bu mahalle için değil bir çok ilçenin ziyaret ettiği önemli bir bölge. Önemli olduğu için söylüyorum. Belki unutulmuştur diye söz aldım” dedi.

 

“UNUTMADIK, MEZİTLİ’Yİ SİZİN KADAR DÜŞÜNÜYORUZ”

Başkan Seçer ise projelerin yatırım programında yer almamasının nedeninin unutulmaları olmadığını söyleyerek, “Unutulması mümkün değil, Mezitli’yi sizlerin düşündüğü kadar elbette Büyükşehir’de, Büyükşehir Belediye Başkanı da düşünecektir. Bizim görev süremiz 2024 yılı Mart ayına kadardır. Bir projeyi gerçekleştirmemiz için stratejik planda ve yatırım programımızda olması gereklidir. Bunlar yıllara saridir. Bunlar unutulmadı, bunlar elbette yapılacak. Önümüzdeki yıl içerisinde hazırlıkları tamlanır. Siz de söylediniz Kent Meydanı Projesi çalışılıyor. Güzel de bir çalışma oldu, tarafınıza da gönderildi, siz de incelediniz. Dolayısıyla size gönderdiğim bir projenin unutulması mümkün değil. Demek ki üzerinde çalışıyoruz. Bu yıl için 2021’e alınmamış olabilir ama 2022, 2023 yılları içerisinde projeksiyona, programa alacağımız projeler olacak” dedi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA