“YAŞASIN CUMHURİYET! YAŞASIN DEMOKRASİ!”


 

Haber Merkezi

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Yazılı bir açıklama yapan Gökçel, “Bugün, Kurtuluş destanının Cumhuriyet ile taçlandığı gündür. Bugün, egemenliğin Saray’dan alınıp halka verilişinin ilan edildiği gündür. Sarayın teslim bayrağı çektiği yerde, dişiyle tırnağıyla mücadele ederek işgalcileri defeden bir halkın, kendi iradesinin üstünde hiçbir gücü tanımayacağını tüm dünyaya duyurduğu gündür. ‘Bundan böyle saraylara da, emperyalistlere de boyun eğmeyeceğiz’ diyen bir milletin kutlu bayramıdır” dedi.

“Bu millet cumhuriyeti ilan ederken kimseden izin almamıştır” diyen Gökçel, “Cumhuriyetin harcında millet iradesi vardır. Bu Cumhuriyet’in temeli bağımsızlık ateşiyle Samsun’da atıldı. Amasya’da, Erzurum’da, Sivas’ta, 23 Nisan 1920’de Ankara’da halk iradesiyle adım adım inşa edildi. İşte bu yüzden Cumhuriyetimiz tüm darbelere, demokrasi dışı müdahalelere, millet iradesini ve halk egemenliğini hiçe sayan girişimlere rağmen 97 yıldır dimdik ayaktadır. Kendini millet egemenliğinin üstünde görenlerin baskılarına, zorbalıklarına asla boyun eğmeyeceğiz.Bugün Cumhuriyet Bayramımızı kutlamamıza engel olmak isteyenlere karşı, nasıl atalarımız Cumhuriyet’i kurarken izin almadıysa biz de bu şanlı günümüzü kutlarken kimseden izin almayacağız. Her bir yurttaşın, toplumun eşit, özgür ve onurlu bir bireyi olarak kabul edildiği çağdaş bir demokrasiye kavuşmak için yılmadan çabalayacağız. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırıp atamızın gösterdiği hedefte yılmadan çalışacağız.

Tarımıyla ve sanayisiyle kendi kendine yetebilen, bilim ve teknoloji üreten, günü kurtarmak için değil geleceği inşa etmek için çalışan bir ülke olma yolunda, yorulmak nedir bilmeden ilerleyeceğiz. Bu mücadelemizde en büyük kılavuzumuz, Cumhuriyetin temel ilkeleri ve Cumhuriyet Devrimleri olacaktır. Bu inançla herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyeti var eden tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın demokrasi!” sözlerine yer verdi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA