MÜCADELE İÇİN ‘SAYGI DURUŞU!’


 

Toplum yaşasın diye iktidarın yanlış aldığı önlemlere rağmen çalışmaya devam eden sağlık emekçileri için 14-18 Eylül Mücadele Haftası olarak belirlendi. Bu kapsamda Mersin’de tüm sağlık kurumlarında yaşamını yitiren sağlık emekçileri için 1 dakikalık saygı duruşuna geçildi.

AYŞENUR ÖNAL

Türk Tabipler Birliği (TTB), 14-18 Eylül’ü Mücadele Haftası olarak belirledi. Hafta kapsamında Mersin’deki bütün sağlık kurumlarında Covid-19’dan dolayı yaşamını yitiren sağlık emekçileri için 1 dakikalık saygı duruşuna geçildi.

Pandemi döneminde en çok yıpranan ve toplumun en muhtaç olduğu kesim haline gelen sağlık emekçileri, mesleklerini yapmak ve halk sağlığını korumak için kendi canlarından oluyor. Pandemi boyunca sesini duyuramayan TTB, önlemlerin yanlış ve eksik alınmış olmasına tepkilerini sürdürüyor. Çok sayıda sağlık emekçisinin Covid-19 ile boğuşuyor olmasının; şeffaf olunmamasından ve yanlış yönlendirmelerden dolayı olduğunu defalarca kere dile getiren TTB üyeleri, “Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz” şiarı ile tepkilerini sürdürüyor.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA