KAYNAK SUYU GİZLİCE ÇALINDI! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

KAYNAK SUYU GİZLİCE ÇALINDI!


 

Mersin’in Mut ilçesinde yayla sakinleri, kaynak sularının borularla taşınmasına tepki gösterdi.

İlçede bulunan doğal su kaynakları iddiaya göre, yöre halkının izni olmadan Hacınuhlu Mahalle Muhtarlığı ve Kooperatifi tarafından borularla 35 kilometre uzaklığa taşınıyor. Buna karşı çıkan yayla sakinleri, Hükümet Caddesi Atatürk anıtı önünde toplanarak tepkilerini dile getirdi.

Basın açıklamasına Kelceköy Mahalle Muhtarı Hasan Anamur, Yıldız Mahalle Muhtarı Selahatin Uysal, Esençay Mahalle Muhtarı Kadir Turan, Gencali Mahalle Muhtarı Gürbüz Ziftçi ve onlarca vatandaş katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Mansur Aslan, “Yüzey suları aktığı vadi boyunca ilçemizin mahalleleri tarımsal alanlarının sulama ihtiyaçlarını da bu sulardan gidermektedir. Üzülerek belirtmek gerekir ki, Hacınuhlu Mahalle Muhtarlığı ve Kooperatifi, su kaynaklarını ve yüzey sularını kimseyi bilgilendirmeden gizli bir çalışmayla 35 kilometre öteye, genele değil adeta şahıslara hizmet edecek şekilde götürme girişiminde bulunuyor. Kaynak ve yüzey sularının farklı mahallere taşınması sadece insan topluluğuna ve zirai alanlara değil aynı zamanda yaban hayatı içerisinde ki hayvanları da tehdit edecektir. Bizler kadim hakkımız olan su kaynaklarını ve yüzey sularının oldubittiye getirilerek götürülmesine karşıyız. Her türlü karşı duruşu kararlılıkla sergileyeceğimizi, tehditlere şantajlara aldırmadan tüm halkımızla karşı duracağımızı belirtiyoruz” diye konuştu.(iha)


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA