DEMİR; “HEDEFİMİZ GENÇLİK”


 

Spor tesisleri, gençlik merkezleri ve öğrenci yurtlarında incelemeler yapan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Mersin genç nüfus olarak potansiyeli yüksek bir ilimiz ve öncelikli hedefimiz Gençlik olduğuna göre daha geniş kitlelere ulaşalım” dedi.

Haber Merkezi

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, İl Müdürlüğü bünyesinde Merkez Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçeleri'nde bulunan spor tesisleri, Gençlik Merkezleri ve öğrenci yurtlarında incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Demir'e Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan, Spor Şube Müdürü Vedat Akyar  ve Yatırım İnşaat Şube Müdürü Abdullah Çakmak eşlik etti. İlk olarak Akdeniz ilçe müdürlüğüne bağlı Boks ve Eskrim Antrenman Salonu'nda yapılan çalışmalarla alakalı bilgi alan Demir, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçeleri'nde faaliyet gösteren spor tesisleri, Gençlik Merkezleri ve öğrenci yurtlarında incelemelerde bulundu.

Spor tesislerinde yaptığı incelemelerde, sağlıklı kentlerin ancak sağlıklı bireylerden oluşabileceğini dile getirerek spor tesislerinin önemine vurgu yapan Demir şunları söyledi:

SPOR KENTİ MERSİN

"Spor tesisleri Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler bu ruhun kazanılmasında büyük önem taşır. XVII. Akdeniz Oyunları ile birlikte birbirinden özel Olimpik tesislere kavuşan Mersin, Spor Kenti kimliğiyle Akdeniz Oyunlarından bugüne ulusal ve uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Burada amacımız çocuklarımızı, Gençlerimizi ve yetişkin vatandaşlarımızı spora teşvik ederek, Spor yapma alışkanlığı kazandırmak. Spor yapan bir birey dinç, sağlıklı olmasının yanında arkadaşlığı, dostluğu ve ekip ruhunu öğrenerek geleceğe daha iyi hazırlanır. Özellikle içinde bulunduğumuz yeni normalleşme sürecinde çocuk ve Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayarak, tüm çocuklarımıza spor yaptırarak tesislerimizden faydalanmaları için elimizden geleni yapacağız." 

Tesislerde yaptığı incelemelerin ardından Servet Tazegül Spor Salonu içerisinde faaliyetlerini sürdüren Yenişehir ve Mersin Gençlik Merkezlerinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi alan Demir, Mersin Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Nacar ve Gençlik Liderleri ile yaptığı toplantı da, öncelikli hedeflerinin 'Gençlik' olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

HEDEFİMİZ GENÇLİK

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman gençlerimizin yanındayız. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını ve daha faal bireyler olarak yetişmesini amaçlayan gençlik merkezleri, birlik, beraberlik ve paylaşım bilinci yüksek bireylerin yetişmesini sağlıyor. Bu bağlamda siz Gençlik Liderlerimize Gençlerimizin hayallerine ulaşmak, onları gerçekleştirmek adına büyük iş düşüyor. Mersin genç nüfus olarak potansiyeli yüksek bir ilimiz ve öncelikli hedefimiz Gençlik olduğuna göre daha geniş kitlelere ulaşalım. Geleceğimizin teminatı olan Gençlerimizi hayata kazandırmak onların eğitim, kültür ve sosyal faaliyet yapmalarını sağlamak Gençlik liderleri olarak sizlerin görevi. Gençlerin yoğun olduğu alanlara giderek onlara anlamlı meşguliyetleri kazandırabilirsek, yanlışa ayıracak zamanları olmayacağını düşünüyorum. Sevgili Lider arkadaşlarım sizler yaptığınız işin önemini anlarsanız Mersin'de hep birlikte hayalleri olan Genç kardeşlerimize ulaşacağımıza inanıyorum."

İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Mersin ve Kırkkaşık Kız öğrenci yurtlarında incelemelerde bulunarak Kırkkaşık kız yurdu müdürü Şura Kavuştu'dan bilgi alan Demir, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Mersin'deki karantina yurtlarında yurt dışından getirilen 2 bin'in üzerinde Türk vatandaşına ev sahipliği yapıldığını belirterek şunları kaydetti:

YURTLARIMIZDA 2 BİN'DEN FAZLA VATANDAŞIMIZI AĞIRLADIK

"Karantina sürecinde Türk  vatandaşlarımıza, Kovid-19 önlemleri kapsamında 14 günlük izolasyon sürecinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Suudi Arabistan ve Almanya'dan kente getirilen 2 binden fazla Türk vatandaşı mızı toplam kapasitesi 3 bin 600 olan Mersin ve Kırkkaşık öğrenci yurtlarımızda ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Karantina sürecinden sonra İl müdürlüğü olarak gerekli temizlik ve dezenfektan çalışmalarımızı tamamladık. Yurtlarda  gençlerimizin barınma ve beslenme ihtiyaçları yanında onların akademik, sosyal-kültürel ve manevi gelişimleri için her türlü imkân ve fırsatları seferber ettik. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve geçlerimiz için Devletimizin ve milletimizin bize verdiği görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz." dedi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA