HEMŞİRELER İNTERNET ÜZERİNDEN MEZUN OLDU


 

Mersin Üniversitesi’nde sağlık ordusuna katılan hemşirelerin mezuniyet töreni, internet üzerinden gerçekleştirildi

Haber Merkezi

Mersin Üniversitesi (MEÜ) İçel Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın da katıldığı internet üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen yemin töreni ile mezun oldu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, İçel Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve ailelerinin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

SAĞLIKTA SERMAYE İNSAN

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı yaptığı konuşmada, “Sağlık alanı diğer bölümler gibi değil. Sermayesi insan. Buradaki donanımları almış olmanız bizler için gurur verici. Sağlıkla ilgili meslekler para için yapılacak meslekler değil. Çünkü evde veya normal hayatta canınızı sıkan şeyler olabilir. Ama hasta başına gittiğinizde, yüzünüzün gülmesi gerekir. Bu yüzden işinizi sevmeniz son derece önemli. Pandemide biz sağlık profesyonellerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha görüldü. Bundan sonra gittiğiniz yerlerde, meslek hayatınızda, burada aldıklarınızı bire bir uygulama fırsatı bulacaksınız. Okulunuzla gurur duyun, mesleğinizle durur duyun, hocalarınızla gurur duyun. En çok kendiniz ile gurur duyun. Vatanınıza, milletinize saygılı birer hemşire olun. Hepinize tek tek sevgilerimi sunuyorum. Anne babalar başta olmak üzere, tüm hocalarıma teşekkür ederim” dedi.

“GURUR DUYMALISINIZ”

Daha sonra söz alan İçel Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, “Biz İçel Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü olarak, gerekli olan tüm donanımlarla sizleri donattığımızın bilincindeyiz. Mersin Üniversiteli olarak gittiğiniz her yerde bizi en iyi şekilde temsil edeceğinizden eminim. Bugün mezun olan öğrencilerimiz, sağlık ekibinin önemli bir üyesi oldular ve hayatımızda önemli bir yere sahip olacaklar. Bununla gurur duymalısınız” ifadelerini kullandı.

“ATAMIZIN AÇTIĞI ÇAĞDAŞ YOLUMUZUN, BİLİM VE VİCDANIMIZLA AYDINLANMASINI DİLİYORUM”

Gerçekleşen törende; son olarak İçel Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü mezunları adına söz alan okul birincisi Hatice Madenkuyu ise, “Mesleki kimlik kazanmamızı sağlayan tüm Mersin Üniversitesi ailesine çok teşekkür ederim. Salgın nedeniyle zor bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde biz hemşirelere önemli görevler düşüyor. Hastalıkta, sağlıkta; evde, işte, okulda, hastanede çalışmak, üretmek ve paylaşmak. Sevgili arkadaşlar, umarım hepimiz topluma faydalı hemşireler olabiliriz. Atamızın açtığı çağdaş yolumuzun, bilim ve vicdanımızla aydınlanmasını diliyorum.” diye konuştu.

Tören, Dr. Öğr. Üyesi Diğdem Lafçı eşliğinde hemşirelik andının okunmasının ardından Onuncu Yıl Marşı ile sona erdi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA