DİKKAT ÇEKEN RAPOR!


 

CHP’li Yenişehir Belediyesi’nin ocak ayında Sayıştay müfettişlerince denetlenmesi sonrası ortaya çıkan rapor dikkat çekiyor!

HEDİYE EROĞLU

Sayıştay'a bağlı müfettişler Ocak ayında CHP’li Yenişehir Belediyesi’ni denetledi. Müfettişlerin denetleme ile ilgili hazırladığı rapora göre; belediyenin muhasebe kayıtları, işçilerin izin hakları ve yatırımların süre uzatımı gibi önemli konularda bir takım usulsüz uygulamalar tespit etti. 11 maddeden oluşan denetleme raporunda taşınmaz malların hesaplarının ve belediyenin su giderlerinin muhasebe kayıtlarına aktarılmaması,  belediye alacaklarının takip edilememesi gibi konularda belediye yetkililerini uyarırken işçilerin birikmiş izinlerinin de en kısa sürede kullandırılması yönünde uyarıda bulunuldu.

Öte yandan bir önceki dönem yapımı tamamlanana Yaşlı Bakım merkezi, Bilim Deney Merkezi ve Öğrenci Yurdu gibi önemli yatırımların süre uzatımlarının usulsüz gerekçelere dayandığı da tespit edildi.

İŞÇİLERİ BEKLEYEN TEHLİKE!...

Müfettişlerin mercek altına aldığı Yenişehir Belediyesi’ni bekleyen bir başka sıkıntı ise işçi sayısının fazlalığı. İddialara göre bir önceki dönem 700 civarında olan personel sayısı şimdi bin 200 kişinin üzerinde. Yasalara göre belediyenin yıllık gelirinin en fazla yüzde 40 oranındaki bir kısmının personel giderleri için harcanması gerekiyor. Yenişehir Belediyesi’nde ise bu oranın yüzde 60’lar seviyesine çıktığı, Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve kurmaylarının müfettişler tarafından uyarıldığı da gelen bilgiler arasında.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA