SAĞLIK MÜDÜRLÜĞܒNDEN AFİŞLİ PANDEMİ UYARISI


 

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında alınması gereken tedbirlere ilişkin vatandaşlar afişlerle uyarılıyor. Mersin İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı çalışma ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu uyarılar afiş haline getirilerek kentin çeşitli noktalarına asıldı.

Haber Merkezi

Yapılan çalışma ile ilgili bir açıklama yapan Mersin İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı, tehlikenin henüz geçmediğine dikkat çekerek rehavete kapılmanın vahim sonuçlar doğuracağını söyledi. Bahçacı, İlk vakanın görüldüğü tarihten bu yana alınan tedbirlerle salgının yavaşladığını fakat henüz tam olarak kontrol altına alınamadığına değinerek “Biz sağlık çalışanları olarak tüm gücümüzle mücadeleye devam ediyoruz. Fakat bu sadece sağlık çalışanlarının gayreti ile olacak bir iş değil. Salgınla toplum olarak hep birlikte mücadele edersek başarıyı yakalarız. Sayın Bakanımızın da dediği gibi yeni normalimiz “Maske+Mesafe=Kontrollü Sosyal Hayat”. Buna ilaveten kişisel hijyene dikkat ettiğimiz takdirde başarıyı yakalayabilir bu salgının önüne geçebiliriz” diye konuştu.

“BİRBİRİMİZİN GÜLÜŞÜNÜ BİRAZ DAHA ÖZLEYELİM”

Vatandaşlarda duyarlığı arttırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği bilboart ve raketleri kullanarak hazırladıkları afişler ile vatandaşların dikkatini çekmeyi amaçladıklarını belirten Bahçacı “Sayın Valimizin başkanlığında Mersin’de bulunan kamu kuruluşları ve vatandaşlar olarak bu süreci iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Son dönemde havaların ısınması ile birlikte ister istemez bir rehavet oldu. Turizm sezonunun açılması ile birlikte ilimize gelen vatandaşlarımızdan ricam alınan tedbirlere uymaları. Kendilerinin, sevdiklerinin ve diğer insanların hayatını riske atmamaları. Vatandaşlarımız mümkün olduğunca kalabalık oluşturacak ortamlardan uzak durmaları bulaş riskini azaltaır. Yeni normalde taziye, asker uğurlama, düğünler vb. ortamlarda Sağlık Bakanlığının uyarılarına azami dikkat etmek gerekiyor. Biz vatandaşlarımızın dikkatini çekmek amacıyla hazırladığımız afişlerin yanı sıra bunları videoya dönüştürerek eski devlet hastanesi bahçesinde bulunan büyük led ekrandan da yayınlıyoruz. Ayrıca kamu hastanelerinin tamamının ortak bekleme alanlarında yer alan ekranlardan da vatandaşlarımızın dikkatini çekmeye çalışıyoruz. Birbirimiz ile eskisi gibi yakın olmanın yolu bir süre daha fedakarlık yapmaktan geçiyor. Birbirimizin gülüşünü bir süre daha özleyelim” dedi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA