İRADEME DOKUNMA!


 

Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay; “Halkın gerçek gündemi açlık, yoksulluk, baskı ve olmayan adalettir. Bugün hepimiz için acil olan gerçek bir demokrasi, adalet ve hukukla birlikte demokratik parlamenter sistemdir” dedi.

GİZEM EKİCİ

CHP’li Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP’li Milletvekilleri Leyla Güven ve Musa Farisoğuları'nın vekilliklerinin düşürülmesine Mersin Emek ve Demokrasi Platformu’ndan tepki geldi.

HDP Mersin İl Örgütü ile Mersin Emek ve Demokrasi Platformu ortak bir basın açıklaması düzenledi. Mersin Emek ve Demokrasi Platformu adına konuşan Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay, “TBMM üzerinde sadece sözde kalmış demokrasiye son çivi dün yine TBMM çatısı altında çakılmış oldu. Anayasa Mahkemesi kararı dahi beklenmeksizin, sarayın talimatıyla mecliste oylama dahi yapılmaksızın fezlekeler okunarak, yüz binlerce seçmen iradesi ile seçilen 3 milletvekilinin vekillikleri düşürülmüştür. Bu demokrasiye yapılan darbe, aynı seçilmişlerin yerine kayyum atamalarıyla birlikte haksız ve hukuksuz bir şekilde KHK’lerle hiçbir gerekçe göstermeden işlerine son verilen yüz binlerce kamu çalışanına yapıldığı gibi demokrasiye vurulan yeni bir darbe uygulamasıdır” dedi.

“AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

İşçi ve emekçinin gündemini hiçbir şekilde değiştiremeyeceklerini söyleyen Özbay, “Halkın gerçek gündemi açlık, yoksulluk, baskı ve olmayan adalettir. Bugün hepimiz için acil olan gerçek bir demokrasi, adalet ve hukukla birlikte demokratik parlamenter sistemdir. Bizler Emek ve Demokrasi Platformu Bileşenleri olarak eşit, özgür ve barış içerisinde yaşayacağımız aydınlık bir gelecek için meşru bir zeminde demokrasi mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi ilan ediyoruz” diye konuştu.

TEK VÜCUT, TEK YÜREK, TEK SES OLARAK SÜRECİN ÖRÜLMESİ LAZIM

Leyla Güven, Musa Farisoğlulları ve Enis Berberoğlu’nun vekilliklerinin düşürülmesinin hukuka tamamen aykırılık göstergesi olduğunun altını çizen HDP Mersin İl Eşbaşkanı Mehmet Alış ise, “Seçme ve seçilme hakkı ayaklar altına alınmıştır. Demokrasiye, özgürlüklere ilişkin toplumsal muhalefet ses çıkarmalıdır. Mevcut iktidar bu tür uygulamalarla sınırlı kalmayacaktır. Bu tarz yöntemlerle bundan sonra da iktidarlarını pekiştirmek adına ellerinden gelen çabayı ortaya koyacaklardır. Dolayısıyla bu korkunun bir ifadesidir. Türkiye’de demokratik muhalefetin ortak paydada buluşarak, mevcut ve ceberut sisteme karşı tek vücut, tek yürek, tek ses olarak sürecin örülmesi lazım. Biz hiçbir zaman bu tür saldırılara karşı diz çökmedik bundan sonra da çökmeyeceğiz. Mücadelemiz devam edecektir”

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  
  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA