KARANLIKLAR AYDINLATILMALI! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

KARANLIKLAR AYDINLATILMALI!


 

Araştırmacı gazeteci- yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün üzerinden geçen 27 yılda unutulmazken, çeyrek asrı geride bırakan davada katiller 27 yıldır bulunamadı!

Haber Merkezi

Türkiye’nin cesur kalemlerinden araştırmacı, gazeteci -yazar Uğur Mumcu 24 Ocak 1993’te aracına konan bombanın hedefi oldu ve yaşamını kaybetti. Aradan geçen yıllar Uğur Mumcu’yu ve cesaretinin izlerini silemese de faillere hala ulaşılamamış olması vicdanları kanatmaya devam ediyor.

Mumcu katledilişinin 27’inci yıldönümünde Mersin’de de bir dizi etkinlik ile anılacak. Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) saat 10:00’da Atatürk Parkı içerisinde bulunan Uğur mumcu Anıtı önünde bir tören düzenleyecek.

Çeşitli siyasi parti temsilcisi, meslek odası, sendika ve derneklerden oluşan sivil toplum örgütlerinin de destek vermesi beklenen törende Mumcu’nun katillerinin bulunması için de çağrı yapılacak.

“MUMCU, KARANLIKLARI AYDINLATAN IŞIK OLDUĞU İÇİN KATLEDİLDİ”

Öte yandan Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz da, 24 Ocak 1993’te bombalı suikastla katledilen gazeteci, yazar ve aynı zamanda hukukçu olan Uğur Mumcu’yu yayımladığı yazılı mesajla andı. Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz mesajında, “Her koşulda Atatürk ilke ve devrimlerini, laik Türkiye Cumhuriyetini savunduğu için, devrimci olduğu için, yaşamı boyunca Türkiye’yi ortaçağ karanlığına sürüklemek isteyenlere karşı yılmadan, inançla savaştığı için, emperyalist güçlere karşı tam bağımsız Türkiye mücadelesi verdiği için, demokrasi,  insan hakları ve barış karşıtı karanlık güçlerle boğuştuğu için, kalemini dik tuttuğu için, güçlüden değil, haklıdan yana olduğu için, kısacası; karanlıkları aydınlatan bir ışık olduğu için, 27 yıl önce bugün katledildi. Katledilen, Türkiye’nin aydınlık geleceğiydi. Ancak Uğur Mumcu’nun dediği gibi; her dönem karanlıkları aydınlatan bir ışık olacaktır. Ve o ışık; Uğur Mumcu’nun fikirlerini yaşatmak için mücadele eden biz avukatlar ve mücadelemize güç veren aydınlık zihniyetlerdir. 24 Ocak 1993’te ışığını bizlere emanet eden Gazeteci -Yazar ve aynı zamanda meslektaşımız Uğur Mumcu’yu saygıyla ve rahmetle anıyorum” ifadesini kullandı.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA