BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ


 

ALİ ŞANLI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen Spor Başarı Ödül Töreni kapsamında ödüle değer görülen sporcular ödüllerini aldı. Bu kapsamda 2018’de ulusal ve uluslararası başarıları elde etmiş 93 sporcu ve 42 antrenöre toplam 384 bin 193 lira para ödülü verildi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan ödül gecesine katılarak genç sporculara, ailelerine ve antrenörlere hitap etti. Sporu önemsediklerini vurgulayan Başkan Vahap Seçer, “Önemsememek mümkün değil. Spor birçok şeyi bir arada kazandırıyor. Sağlıklı bir nesle erişebilmemiz için sporu önemsememiz lazım, sevdirmemiz lazım. Çocuklarımızı, gençlerimizi bu alana teşvik etmemiz lazım. Bunun için de başta biz belediyeler olarak, devletin tüm kurumları, sporla ilgilenen kurumlar olarak gereken altyapı ve yatırımı yapmak zorundayız” diye konuştu.

Sporun toplumun birçok sorununu çözebilecek kabiliyette bir faaliyet alanı olduğunu ifade eden Başkan Seçer, günümüzde gençlerin madde bağımlılığı, yasadışı işlerde kullanılma gibi tehlikelerle karşı karşıya olduğunu, bunu önlemenin yolunun eğitimden ve spordan geçtiğini vurguladı.

DÜNYA DERECESİ YAPANLARA ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Boccede dünya üçüncüsü olan Mehmet Can Yakın ve antrenörü Niyazi Kutlay, yıldızlar güreş dünya şampiyonu Hamza Alaca ve antrenörü Remzi Alaca, muay thai dünya üçüncüsü Serdar Yiğit Eroğlu ve antrenörü Nazım Kandemir, işitme engelliler güreş dünya şampiyonu Oğuz Dündar ve antrenörü İsmail Tor, ödüllerini Başkan Vahap Seçer’in elinden aldı.

Atıcılıkta Avrupa derecesi yapan Yusuf Dikeç, Al Eren Erdur, okçulukta Avrupa gençler ikincisi olan Samet Ak ve antrenörü Alper Coşar, taekwondo yıldızlar Avrupa üçüncüsü Özge Özbey ve antrenörü Ercan Aldemir, wushu Avrupa birincisi Şükran Tebaa Büyükdemir ve antrenörü Mehmet Erden, kick boks Avrupa üçüncüsü Ünal Alkayış ve antrenörü Hülya Alkayış, wushu Avrupa birincileri İsmail Cem Büyükdemir ile Göknur Yaşin Dündar ve antrenörleri Ekrem Tiretken de ödüllerini Başkan Seçer’in elinden aldı.

Başkan Vahap Seçer, Çukurova Basketbol’a verdiği emeklerden dolayı Mesut Özer’e, veteran sporcu Ahmet Özer’e, Mersin sporuna katkılarından dolayı Necat Güngör ve Fatih Ünver ile eski Mersin İdman Yurdu futbolcusu Ayhan Öz’e de plaket sundu.

Çeşitli branşlarda Türkiye dereceleri yapan sporcular Fadime Suna Çelik, Yasin Çınar, Ökkeş Furkan Karakuzulu, Mikdat Sevler, Mehmet Kaş, Kadriye Aydın, İsmail Eren Adıgüzel, Nihat Can Dost, Sudenaz Gürbüzkol, Şevval Ayaz, Ersu Şaşma, Zeliha Uzunbilek’e ise ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Müfit Bayram verdi.

Toplam 93 sporcu ödüle değer görüldü

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Başarı Ödülleri’ne değer görülen diğer sporcular şunlar:

Atıcılık: Gökhan Banar, Melike Cırık, Ahmet Cırık, Yiğit Geçim.

Bocce: Abdülaziz Çetin, Rıdvan Kırmızıçolak, Abdullah Kaplan, Samet Bilmez, Mesut Duruk, Sinan Güngör, Gürkan Gültekin, Seyyah Beste Badıllı, Merve Uyan, Rabia Meşe, Ayşe Nur Çelik, Seyfettin Abik, Serhan Şen, Ozan Yılmaz, Gülhan Toklucu, Enes Uysal, Murat Alan.

Boks: Abuzer Topaloğlu, Gülsade Kurt, Mahmut Can Çiçek, İbrahim Kurtay, Gülizar Kara, Mizan Aykol, Muhammet Saçlı, Muhammet Ersin Emir, Burak Aksın, Beyza Fatma Durgun.

Cimnastik: Ege Özel, Tuğrul Kaan Gülpak, İsmail Eren Toroğlu, Baran Topçu.

Eskrim: Ali Ege Say, Berk Tataroğlu, Ahmet Taha Uysal, Ahmet Can Özkoku.

Güreş: Hamza Zopalı, Eren Duran, Osman Göğen, Mustafa Zopalı.

Halter: İbrahim Başaran.

Kick Boks: Batuhan Bayram Demir

Muay Thai: Emir Gündoğdu, Fevzi Kurt, Sefa Kısacık, Arel Kale, Furkan Erden, İlknur Fındık, Emre Kesici, Burcu Karakış,  Umut Eryılmaz, Hüseyin Barut, Mehmet Alkayış, Yasin Dikmen, Mustafa Akdemir, Gülşen Tan, Hazar Yıldız, Onur Şeker, Onur Antepli, Özen Demir Polat.

Taekwondo: Huri Korkut, Ebru Erdemli, Öykü Özbey, Şenizan Aras, İmran Bayartan.

Wushu: Ebubekir Çelik.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA