NERDEN BAKSAN TUTARSIZLIK!


 

ALİ ŞANLI

Bünyesindeki MESKİSPOR’u elden çıkaran, Avrupa Kupaları’nda oynayan Kadın Basketbol Kulübünü kapatan, Mersin’in tek spor tesisleri olan Macit Özcan Spor Tesisleri’ni idari binaya çevirerek kent sporunu sekteye uğratan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den yine çok tartışılacak yeni bir hamle geldi.

Başkan Seçer, kasım ayı meclis toplantısında belediye 4 ay önce kurulan 18 branşta 460 lisanslı sporcunun bulunduğu Gençlik ve Spor Kulübü’ne 50 bin TL maddi destek verilmesi ile ilgili teklifi gündeme getirdi.

Ancak teklifi desteğin 100 bin TL’ye çıkarılması için Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Komisyonu’na sevk etmek isteyen Seçer, meclis üyelerinin tepkisiyle karşılaştı.

MHP’li Meclis üyesi Mahmut Tat, “20 branşta faaliyet gösteren bir kulüp için bu kadar alan, tesis var mı? 20 branşa 50 bin TL yetmez, 500’de versek yetmez” dedi.

HARCAMALAR CEPTEN YAPILDI!

Konuyla ilgili söz alan Başkan Seçer, “Belediyemiz bünyesindeki kulübümüz çok yeni bir kulüptür. Bu kulüp diğer kulüpler içerisinde rekabet halinde değil. Daha çok altyapı hizmetleri veriyoruz. Bu kulübü kuralı 4 ay oldu ve şuana kadar ki harcamaları cebimizden yaptık. Teklifi komisyona sevk edelim ve bu rakamı 100 bin TL’ye çıkaralım” dedi.

Meclis üyelerinin eleştirileri üzerine tekrar söz alan Seçer, “Örneğin mevcut tesisimiz içindeki 60 yataklı otel konseptli tesisi yurda çevirdik, kırsaldan başarılı 60 sporcu kız öğrencimizi buraya yerleştirdik. Spor kulübümüz bu formatta çalışacak. Plan Bütçe ile Amatör Spora Destek Komisyonu’na sevk edelim” dedi.

Görüşmelerin ardından teklifin komisyona sevki oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Seçer ayrıca toplantıda, kentteki amatör spor kulüplerine 2 milyon TL civarında ayni ve nakdi yardımlarının olacağını, malzeme alımı ile ilgili 2 Aralık’ta ihaleye çıkacaklarını da açıkladı.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA