AVUKAT ORDUSU İNDİRİME KARŞI!


 

Haber Merkezi

Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Fatma Demircioğlu, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Şirin Güner, Mersin Barosu savunma grubu avukatları Sabahat Gençtarih, Çiğdem Altuntaş Bayhan, Serap Angay, Zelal Akgül, diğer avukatlar, Gaziantep ve Adana Barosu avukatları, müştekiler, Günebakan Kadın Derneği ve Mersin Kadın Platformu temsilcileri ile birlikte, maktul Cemile Ertükoğlu’nu tasarlayarak canavarca hislerle katleden, boşanma aşamasındaki eşi Mustafa Ertürkoğlu’nun Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davaya katıldı.

Mersin Barosu, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi ve Günebakan Kadın Derneği’nin davaya müdahil olarak katılma talepleri mahkemece kabul edildi.

Kan donduran açıklamalarda bulunan sanık Mustafa Ertürkoğlu savunmasında, haksız tahrik altında bu eylemi gerçekleştirdiğini belirtti. Kadın Hakları Merkezi Başkanı Şirin Güner açıklamasında, “Sanık yine takım elbise giymek ve eşinin kendisini aldattığı yönündeki klasik savunmasında, kendi içinde çelişen beyanlarla bulunmuştur. Cinayetin işleniş şekline baktığımızda, sanığın bu eylemi öncesinde tasarlamış olması, nasıl hareket edeceğini programlaması, haksız tahrik indirimlerinin hiçbir biçimde uygulamada yer olmadığını göstermektedir. Bizler sürekli artan kadın cinayetlerinin son bulması için mahkemeleri, sanığın haksız tahrik uygulamasına yönelik beyanlarını dikkate almamalarını ve sanığın en ağır şekilde cezalandırılması suretiyle, adaletin tecelli etmesi için mücadele ediyoruz” dedi.

Yaklaşık 7 saat süren celsenin ardından tanıkları ve savunmaları dinleyen mahkeme heyeti duruşmayı 6 Aralık'a ertelerken, Mustafa Ertürkoğlu'nun tutukluluk halinin devamına karar verdi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA