2020’DEN ÖNCE HİZMETE AÇILACAK


 

Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesi tamamlanma aşamasına geldi. 150 yataklı hastanede artık son rötuşlar yapılırken, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Radyoterapi ünitesi zaten hizmet veriyor. Diğer bölümleri de bir an önce tamamlayıp, hastanemizi 2020’ye girmeden açmayı hedefliyoruz” dedi.

Ocak 2018'de dönemin Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın katılımıyla temeli atılan Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesinde son aşamaya gelindi. Toplamda 14 bin 500 metrekare kapalı alana ve 150 yatak kapasitesine sahip Onkoloji Hastanesi binasının 2020’ye girmeden hizmete açılması hedefleniyor. Başlangıçta 136 yatak olarak projelendirilen, ancak daha sonra yatak kapasitesi artırılarak 150 yatağa çıkarılan hastanede, ayrıca 60 kişilik kemoterapi ünitesi de yer alacak. Hastanede bir başka hedef de kemik iliği nakli gerçekleştirmek olacak.

“HASTANEDE SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR”

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Onkoloji Hastanesinin son durumuna ilişkin İHA muhabirine açıklama yaptı. Hastanede şu an artık son rötuşların yapıldığını belirten Rektör Çamsarı, bina içinde bazı ufak tefek işlerin gerçekleştirildiğini ifade ederek, “150 yatağımızın hemen hemen her yeri hazır. Yoğun bakımımız hazır. Cihazların tümünü tamamladık. En son bir kadro isteğimiz oldu. Onlar da istihdam edildiğinde açılması için hiçbir engel kalmıyor” diye konuştu.

Hastane bahçesine, aynı zamanda Mersin Üniversitesi hocası da olan bir hayırseverin 20 yataklı bir ‘hasta yakınları misafirhanesi’ yaptırdığı bilgisini veren Çamsarı, “Bu, bizim için de bir sürpriz oldu. Uzun süre yatan onkoloji hastalarımızın yakınları da mümkün olduğunca düşük ücretli veya ücretsiz ağırlayacağımız bir yerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

“KEMİK İLİĞİ TRANSPLANTASYONU İÇİN DE MERSİNLİLERE BİR MÜJDE VERECEĞİZ”

Onkoloji Hastanesinin hem kadro hem cihaz olarak yaklaşık 2 milyon Mersin nüfusunun ihtiyacını gideceğine inandıklarını vurgulayan Çamsarı, şöyle devam etti: “Mersinliler buna layık. İnsani şartlarda, dışarı gitme ihtiyacı duymadan, en iyi ve son dönem cihazlarla onlara sağlık hizmeti sunmaya çalışacağız. Hem çocuk hem büyük onkoloji hem de bunların hematoloji kanatları mutlaka orada bulunsun istiyoruz. Anatomik yapısını da ona göre hazırladık. Kısmet olursa yeni bir hocamızı daha almayı düşünüyoruz. Onu da aldıktan sonra kadro tamamlanacak ve kemik iliği transplantasyonu için de ekibimiz tam olacak. Bölgede bunu başarıyla yapan Adana’da bazı yerler var. Şehrimizde henüz o başarıya, sayıya ulaşan, ruhsat alan merkez yok. Biz bunu da sağlamış olacağız. Göz, böbrek ve karaciğerden sonra kemik iliği nakliyle de ilgili inşallah Mersinlilere bir müjde vereceğiz.”

“2020’YE GİRMEDEN HASTANEMİZİ HİZMETE AÇMAYI HEDEFLİYORUZ”

Hastaneyi, 2020 yılına girmeden önce hizmete açmak istediklerinin altını çizen Çamsarı, “Hastane binasında devam eden son rötuşlar bitip, kadrolu eleman alarak istihdamı da sağlayabilirsek hemen hizmete açacağız, geciktirmeyeceğiz. Zaten radyoterapi ünitesini erken açma nedenimiz de buydu. Yani ilin en fazla ihtiyaç duyduğu şeyleri geciktirmeyelim istedik. Hastanenin o bölümünü hemen hizmete aldık. Diğer taraflarda devam eden inşaatları da bir an önce bitirip, 2020 yılına girmeden açmayı hedefliyoruz” dedi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA