AKDENİZ’DE UYUM HİZMETE DÖNÜŞÜYOR!


 

Akdeniz Belediye Meclisinde oy birliğiyle alınan kararlar hızlı bir şekilde hizmete dönüşürken Başkan Gültak, “Tek amacımız Akdeniz’e, Mersin’e ve vatandaşlarımıza hizmet etmek” dedi.

GİZEM EKİCİ

Akdeniz Belediyesi Kasım Ayı Meclisi ikinci oturumu belediye konferans salonunda yapıldı.

Toplantıda öncelikle Aksaray’da bulunan Mehmetçik İlkokulu’nda, bazı öğrenci velilerinin otizmli sınıfta okuyan çocukları yuhaladığı iddiası eleştirildi. “İnsan otistik olabilir veya farklı bir engelli olabilir. Eğer iddialar doğruysa yapılan aymazlıktır” diyen Belediye Başkanı M. Nustafa Gültak; “Engelli çocuklarımıza yapılan bu hareket; insani, dini, ahlaki hiçbir değerimize sığmaz. Hiç kimse sağlığının ne olacağını bilemez. Bugün sağlıklıyız ama az sonra şu kapıdan çıkarken engelli kalabiliriz. İnsana, yaratandan dolayı saygı duyulmalıdır. Bu aymazlıktır. İnsan otistik olabilir veya farklı bir engelli olabilir. Engelli çocuklarımıza yapılan bu hareket; insani, vicdani, milli, dini, ahlaki hiçbir değerimize sığmaz” ifadelerini kullandı.

Sözlerini;“Ne olursa olsun, kim olursa olsun insanı sevmek vermek, hepimizin ortak değeridir. Fakat maalesef bazı insanlarda arızalar çıkabiliyor” diyerek sürdüren Başkan Gültak, “Bizim çocuklarımız da torunlarımız da otistik olabilir. Ama onları seveceğiz. Onlara sevgimizi vereceğiz. Sevgi her şeyi çözer. Yeter ki onlara sahip çıkalım. Bu konuda bir program da yapalım. Otizmli çocuklarımızı Park-Bahçeler Müdürlüğümüze ait fidanlıkta tekrar misafir edelim. Meclis üyelerimiz de çocuklarımızla beraber olsun. Bunu en kısa zamanda yapalım” dedi. Başkan Gültak, engelli bireylere karşı farkındalık yaratmak ve empati kurmak amacıyla çeşitli projeler hayata katacaklarını da anlattı. 

İstanbul Fatih’te 4 kardeşin intiharı…

“DEĞERLERİMİZİ KORURSAK İNSANLARIMIZ ÖLMEZ”

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, yine Meclis üyelerinin gündeme getirdiği; İstanbul’da 4 kardeşin maddi sorunlar nedeniyle siyanür içerek intihar ettiği acı olayla ilgili olarak da yaptığı konuşmada; meselenin sadece ekonomik olduğunu düşünmediğini dile getirdi. Başkan Gültak, “Biz değerlerimizi korursak insanlarımız ölmez. Eğer biz ahlakımıza, değerlerimize sahip çıkarsak ülkemizde de dünyada insanlar açlıktan ölmez. Sorun, ahlaki değerlerin biraz kaybıdır. Komşu komşusuna sahip çıkarsa sorun kalmaz. Kapitalizmin ve emperyalizmin aşıladığı sistem nedeniyle kardeşliği, barışı, paylaşmayı unuttuk. Mesele sadece maddi değil, ahlaki ve insanidir. Bu değerlerimizi yeniden kazandığımızda ben inanıyorum ki dünyada, ülkemizde yoksul, aç insan kalmayacaktır. Devletimiz de bu konuda mücadele ediyor. Fakir, kimsesiz, yaşlı ve engelli insanlarımız için birçok yeni kanun ve düzenleme çıkarıldı. Ama dediğim gibi mesele sadece ekonomik değil, daha çok ahlakidir. Halkımıza, insanımıza ‘paylaşmayı’ tekrar öğretmemiz lazım” diye konuştu.

KOMİSYONLARDAN TÜM GELEN RAPORLAR, MECLİS’TEN OYBİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Akdeniz Belediye Meclisi, Kasım ayı 2’inci oturumunu, belediye konferans salonunda düzenledi. Mustafa Gültak’ın Başkanlık ettiği toplantıda, bir önceki oturumda komisyonlara havale edilen maddeler görüşülerek karara bağlandı. Bu kapsamda, Meclis Başkanı ve üyelerine; 2020 yılında ödenecek huzur hakkı ile ilgili komisyondan gelen karar, oylamada üyelerin oybirliği ile kabul edildi. Destek Hizmetleri Müdürlüğü hizmet ve çalışmalarının etkin, sağlıklı ve zamanında yürütülebilmesi için planlanan araç kiralanması ile ilgili komisyon kararı da yine üyelerin oybirliği ile Meclis’ten geçti.

Ayrıca, Nusratiye Mahallesi’nde, mülkiyeti TCDD’ye ait bir arazinin 12 bin metrekarelik bölümünde,  park ve spor alanı olarak kiralama yapılabilmesi için Başkan Gültak’a yetki verilmesine dair madde de üyelerin oybirliği ile Meclis’ten geçti. Camişerif Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait binanın, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) 10 yıl süre ile protokolle yeniden tahsisine ilişkin teklif de yine Meclis üyelerinin oybirliği ile kabul eldi. Akdeniz Belediye Meclisi’nin bir sonraki toplantısı, 3 Aralık 2019 Salı günü, saat 10:00’da belediye konferans salonunda yapılacak.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Belediye Meclisi’nde yaşanan uyum nedeniyle tüm Meclis üyelerine teşekkür ederek; “Hepimiz kardeşiz. Aynı çatı altında siyaset üretiyoruz. Amacımız, gençlere, çocuklara, ihtiyarlara, kadınlara hizmet üretmek. Aynı fikirde olmak zorunda değiliz ama hepimiz kardeşiz, Adem ile Havva’nın çocuklarıyız. Tek amacımız Akdeniz’e, Mersin’e ve vatandaşlarımıza hizmet etmek. Fitnenin, fesadın giderilmesinin en güzel yolu da bir araya gelmek, tartışabilmek ve güzel fikirleri hep birlikte ortaya çıkarabilmektir” dedi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA