"MATEMATİK FOBİ OLMAKTAN ÇIKIYOR"


 

Mersin’in Erdemli ilçesinde "Durakta Matematik" projesi kapsamında hazırlanan afişler ilçe merkezindeki yolcu duraklarına asılmaya başlandı.

Hacıhalil Arpaç Ortaokulu öğrencileri, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük'ünde katıldığı etkinlikle ilçe merkezindeki duraklara proje kapsamında hazırlanan afişleri astı.

Projeyle ilgili olarak katılımcılara bilgi veren okulun matematik öğretmeni Mehmet Coşkun, matematiğin severek öğrenilmesini sağlamayı hedeflediklerini belirterek, "Matematiğe bakışı değiştirerek, matematiği kitap, okul, öğrenci ve öğretmen dörtgeninden çıkarıp, günlük yaşamın bir parçası haline getirmek istiyoruz. Bu amaçla Hacıhalil Arpaç Ortaokulu olarak projeye dahil olup Erdemli'deki duraklarda hazırlanan afişleri sergilemeye başladık" dedi.

Durakta Matematik Projesi'nin öğretmen camiasında çok beğenildiğini, kısa bir sürede 81 ilden pek çok okulun projeye dahil olduğunu ifade eden Coşkun, "Bu proje ulusal olmaktan çıkarak uluslararası bir projeye dönüştü. eTwinning onayı alarak uluslararası bir projeye dönüşen "Durakta Matematik" projesi ülkemizin dört bir tarafında hayata geçti. Matematik artık 'fobi' olmaktan çıkıyor, keyif kaynağına dönüşüyor" diye konuştu.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük'te projeye destek veren Hacıhalil Arpaç Ortaokulu Müdürü Hakkı Sami Bakkal, matematik öğretmeni Mehmet Coşkun, mahalle muhtarı Hüseyin Nergiz ve öğrencilere teşekkür etti. (İha)

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  
  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA