“GEÇMİŞİ KORUMA, ÜSTÜNÜ ÖRTME NİYETİM YOK”


 

Geçtiğimiz günlerde Burhanettin Kocamaz’ın seçim dönemine ait şaibeli harcamalarını gündeme getiren Başkan Seçer, geçmişi koruma, kollama, bir takım şeylerin üstünü örtme gibi bir niyeti olmadığını açıkladı.

HEDİYE EROĞLU

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantı döneminin birinci birleşiminde MHP’den, Başkan Vahap Seçer’e, şaibeli harcamalar ve işten çıkartmalar soruları geldi. 
Meclisin MHP’li üyesi Mahmut Tat, seçimler öncesine ait şaibeli harcamaların nereye yapıldığı konusunda hala açıklama yapılmadığını anımsatarak, ‘kötü performans’ gerekçesiyle işten çıkarılan işçileri sordu.
Tat, işten çıkarılan kişilerin zor durumda olduğunu belirterek, “Performans düşüklüğü denilerek işten çıkarılıyor ama bu performans düşüklüğünü tespit eden kişilerin de incelenmesini talep ediyoruz” dedi. 

“GEÇMİŞİ KORUMA, ÜSTÜNÜ ÖRTME GİBİ BİR NİYETİM YOK”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanıtı ise sert oldu. Seçildiği günden itibaren kamuoyundan hiçbir şey saklamadığını ifade eden Seçer, “Geçmiş dönemi koruma, kollama, bir takım şeylerin üstünü örtme gibi bir niyetim yok. Bulgularla konuşuyorum sizleri yanıltmak istemiyorum. Bütün dairelerde denetimler devam ediyor. Bazıları açıklandı, bazıları da yargıya intikal etti. Dolayısıyla muhataplarımın bir itibar suikastına maruz kalmasını istemediğim çok önemli konular var. Öyle kulaktan dolma bir takım iddialarla ben bu insanları incitemem, rencide edemem. Kanun karşısında da suçlu duruma düşerim. Ben bunları sırası geldiği zaman paylaşacağım. Şaibeli harcamalarla ilgili yasalara aykırı bir durum varsa yasalar çerçevesinde ucu nereye gidecekse gidecek” dedi.  

“DİNGO’NUN AHIRI DEĞİL!”
İşten çıkarılan işçiler konusunda da hiç kimsenin hakkını gasp etmediğini belirten Seçer, “Belediyeler çiftlik değil, Dingo’nun ahırı değil. Emeğiyle çalışan hiç kimseyi işten çıkarmadık. Bazı işçilere işlerini yaptıramıyorum, işten çıkartıyorum. Çocuğumuz var diyorlar. O zaman işine baksaydı. O zaman bir siyasi partinin bahçesine saklanmasaydı, emeğinle çalışsaydı. Biz yanlış yapmayız. Neden ben çalışan, çocuğunun rızkını çıkaran bir insanın günahına gireyim? Ben bu kadar vicdansız, ideolojik saplantısı olan bir adam değilim. Siyasi sebeplerle işten çıkardığı iddialarına ise bu kişilerin mahkeme yolu açık, halkın parasını kimseye çaldıramam” diye konuştu. 

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA